Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGENELEMEP Üyesi Fatih Torum Toprağa Verildi

EMEP Üyesi Fatih Torum Toprağa Verildi

Yaşamını yitiren Eski Emek Partisi İstanbul İl Yöneticisi ve Eski Maltepe İlçe Yöneticisi Fatih Torum Kitlesel bir törenle toprağa verildi.

Maltepeli emekçiler ve örgütleri tarafından sevilen ve sayılan Maltepe’nin gülen yüzü Fatih Torum kitlesel bir cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Maltepe Cemevi’nde toplanan kitle buradan cenazeyi alarak Maltepe Başıbüyük Mezarlığı’a geçti. Mezarlıkta yapılan cenaze törenin ardından Fatih Torum uğurlandı.

Cenaze törenine Torum’un ailesi, Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros, Emek Partisi il ve ilçe yöneticileri, DİSK Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası yöneticileri ve üyeleri, HDP ve Yeşil Sol Parti yöneticileri, Sol Parti Maltepe İlçe yöneticileri ve çok sayıda yoldaşı, dost ve arkadaşı katıldı.

Evrensel gazetesinin haberine göre; Törende sık sık “Yaşasın devrim ve sosyalizm” sloganı atıldı, Torun’un fotoğrafları, Emek Partisi flamaları taşındı.

Mezar başında yapılan törende ilk sözü Belediye İşçisi İsmail Koçak aldı. Koçak “Maltepe Belediye işçileri olarak bugüne kadar yaptığımız grevlerde, eylemlerde, direnişlerde yanımızda bulunurdu. Bu mücadelede bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı, kendisine sonsuz teşekkürler ediyoruz” dedi.

Maltepe Forum’undan Ali Kemal İpek ise “Fatih bütün Maltepe’nin değeriydi. Bütün coğrafyanın bir değeriydi. Sınıf mücadelesinin yanı sıra Maltepe’de verdiğimiz ekoloji ve çevre mücadelesinin de ekolüydü. Fatih aynı zamanda enternasyonalist bir devrimciydi. Fatih’i unutmayacağız, unutturmayacağız. Fatih Kürt, Türk, Çerkes bütün halkların mücadelesinde yaşayacak” dedi.

Emek Partisi Maltepe İlçe Yöneticisi İsmet Doğan ise “Fatih yoldaş için böyle bir mekanda konuşmak çok zor. O Maltepe’de hepimizin koşulsuz olarak sırtını dayadığı bir kaleydi. Fatih’i tanıyanlar onu bir kez kaşları çatık görmemiştir. Hep gülümserdi. Partide bir görev varsa o görevi ilk o üstlenirdi. Maltepe’de Fatih’in ayak izinin olmadığı bir sokak yoktu. Fatih’in sesinin yankılanmadığı bir işçi direnişi yoktur” ifadelerini kullandı.

Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros ise “Fatih her çalışmada hayatın her zorluklarına karşı gülümserdi. Biz Fatih’i hep gülümseyen haliyle hatırlayacağız. Bugün işçiler, kadınlar, gençler burada. Çünkü Fatih herkesin omuzdaşıydı. Maltepe’nin hafızasıydı. Afyon’da başladı mücadelesi. Gençlik mücadelesi, işçi mücadelesi… Bandırma’da parti çalışmasında yer aldı. Ardından Maltepe’de kentsel dönüşüm ve ekoloji mücadelelerinde yer aldı. Maltepe işçilerinin hep yanındaydı. Kadınların örgütlenmesi için çok mücadelesi oldu. İstanbul İl Örgütümüzün çalışmalarında yer aldı. Fatih mücadelemizde yaşayacak. Onu mücadelesinde yaşatacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Torum’un cenazesi toprağa verildi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı