Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaKÖŞE YAZARLARIGÜLÜMSEMEK VE SÜKÛNET

GÜLÜMSEMEK VE SÜKÛNET

Değerli dostlarım,

Başarılı insanlarda her zaman şu ikisi vardır, gülümsemek ve sükûnet.

Problemleri çözmek için gülümse,  problemleri önlemek için sakin ol. Steve Jobs Almanya’da Dresden Jeneratif Taraben araştırma merkezi tarafından yapılan bir çalışma bazı beyinsel aktivitelerin sessiz ve sakin ortamlarda meydana gelebildiğini ortaya koydu.
Dünya çapında büyük başarılar kazanmış değer ve hizmet üretmiş, örnek gösterilmiş, ilham alınmış sanatçılara, iş insanlarına, girişimcilere, yöneticilere dikkat edildiğinde hepsinin ortak iki özelliği gülümsemeleri ve sakinlikleri. Sükûnetli davranmaları hayallerini gerçekleştirmiş olanlar güler yüzlülüklerinden ve sakinliklerinden katiyen ödün vermezler. Şartlar ne olursa olsun gülümsemekten ve sükûnetten vazgeçmezler. Öyle bir anlık öfkelere kapılmazlar. Ani ve duygusal kararlar almazlar. Duygusal reaksiyonlar göstermezler. Duygusal adım atmazlar. Hiçbir öfke, hiçbir kavga, hiçbir tartışma sıcacık bir gülümsemenin kazandıracağı gücü vermez bize.
Krizler hayatın vahim dönemleridir. Krizlerin yıkıma ve çöküşe dönüşmeleri an meselesidir. Küçük krizler bile sağlıklı yönetilmediğinde büyük yıkımlara yol açabilir. Kriz sırasında herkes öfkelenebilir, panikleyebilir, gerilebilir. Bunlar olağandır. Bizler duygusal varlıklarız. Ancak başarılı olanlar fark yaratanlardır ve hayatta kalanlar sakin ve sükûnet içinde kalanlar olmuştur.
Değerli dostlarım duygularımızın hezeyanınıza kapılmadan korkunuza öfkenize yenilmeden ortalığı ateşe vermeden sağduyuyla anlamayı tercih edip ilerlemeye devam etmeliyiz. Sağlıklı, huzurlu, sükûnetli ve sakin günler dileği ile esen kalın.

Mehmet Şahin
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar