Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELHasan Ali Yücel Kültür Merkezi yıkılıp yeniden yapılacak

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi yıkılıp yeniden yapılacak

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nin; Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi olarak yıkılıp yapılacağı bilgisini basınla paylaştı.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi deprem riski nedeniyle kapısına kilit vurduktan sonra Kartal halkının endişelerine neden olmuştu. Kartal halkı Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nin akıbeti konusunda üniversitenin depreme dayanaklığı ve güçlendirilmesine ilişkin raporu bekliyordu.

7. Vedat Günyol Deneme Ödülleri yarışmasının sonuçlarının açıklandığı basın toplantısında Kartal’ın Sesi gazetesinin sorusu üzerine Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal halkının beklediği olumlu haberi verdi.

Uçar, Üniversitenin raporunun güçlendirme ile de Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nin faaliyetlerine devam edebileceğine ilişkin rapor verdiğini söyledi. Uçar, “Ancak son yaşadığımız deprem felaketi ile birlikte Sayın Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’in talimatıyla tamamen yıkılıp yeniden daha modern ve isminin Hasan Ali Yücel olması kaydıyla Kartal’a yakışır bir kültür merkezimizi tekrar hayata geçireceğiz” dedi.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı