Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGENELEfendi Argunşah, 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri CHP Aday Adayı

Efendi Argunşah, 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri CHP Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, daha önce istifasını vererek milletvekilli aday adayı olacağını söylemişti. Argunşah, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylık başvurusunu yaptı.

Mart 2022 yılında Kartal’ın Sesi gazetesine yaptığı açıklamada; “Siyaset yapmak zaten risktir bu ülkede. Ben o riski alarak bu yola çıktım.”

Argnşah’a Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı olduktan sonra “Sizinle birlikte politik, sosyal ya da yöre dernekleri başta olmak üzere Kartal’ın tüm güçleri ile birlikte hareket ettiğinize ve gerektiğinde sokağa da indiğinize tanık olduk. Bu tutumunuzu sürdürecek misiniz?” diye sormuştuk.

Efendi Argunşah; “Ben sokakta gelen birisiyim. İlçe başkanı olmadan önce de halkın içerisindeydim. Ben Kartal’dak bütün STK’larla görüşen ve Kartal’dak sıkıntılar konusunda her zaman alanda olmak isteyen biriyim.

Bir grubun görüşü farklı da olsa, eğer bir haksızlığa uğruyorsa bir sıkıntısı varsa biz mutlaka onların yanında yer almamız gerekiyor. Çünkü biz Kartal’da yaşayan bütün kesimlerle sorunlarımız bir bütün. Eğer bir emeklilik sorunu varsa, bir eğitim sorunu varsa, bir sağlık sorunu varsa, yol sorunu varsa tüm bu sorunlar hepimizin ortak sorunudur. Tüm bunları yok sayma ya da görmeme hakkımız yok. Yapılan eylem bize karşı dahi yapılmış olsa bir ilçe başkanı olarak gidip onlarla konuşma ve biz nerede eksik yapıyoruz sorusunu sormamız gerekiyor.

Siyaset yapmak zaten risktir bu ülkede. Ben o riski alarak bu yola çıktım. Bu yüzden bazen farklılık yaratmak gerekiyor. Zaman zaman gittiğim yerlerde ‘Cumhuriyet Halk Partisi’de buraya gelir mi?’ şaşkınlığına tanık oluyorum. Bu şaşkınlık olmasın. Artık her alanda olacağız.” demişti.

Efendi Argunşha bu tutumunu artık milletvekili olarak sürdürmek üzere 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylık başvurusunu yaptı.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı