Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaGÜNCELHasan Seçkin, "VEE.. İSYAN DÜŞTÜ PAYIMIZA!"

Hasan Seçkin, “VEE.. İSYAN DÜŞTÜ PAYIMIZA!”

Sanatçı Çizer, yazar şair Hasan Seçkin, “VEE.. İSYAN DÜŞTÜ PAYIMIZA!” kitabı ile üretkenliğini sürdürürken bu coşkusuyla 29 Ekim Pazar günü saat:16.00 – 20.00 arasında Kartal’daki Sanat Sokağında, Hasat’ta, Kartal’lı şiirseverlerle, okurlarla buluşacak!..

Kartal’lı sanatçı Çizer, yazar şair Hasan Seçkin, 2013-2023 yılları arasında yazdığı şiirlerini VEE.. İSYAN DÜŞTÜ PAYIMIZA!.. diyerek bir kitapta topladı… Hasat Sanat Atölyesi Yayınlarında çıkan kitap, 28 Cumartesi ve 29 Ekim Pazar günü saat:16.00 – 20.00 arasında Kartal’daki Sanat Sokağında, Hasat’ta, Kartal’lı şiirseverlerle, okurlarla buluşacak!.. Hasan Seçkin,

Seçkin; “Hasat’ta böyleyken böyle!.. Diyalektik ‘akışta’ öz biçim ilişkisi hakkaten varolmanın ve değişip dönüştürmenin biricik temel öğelerinden biridir!.. Yani her öz, eninde donunda kendisine yakışan biçimi bulur, durumları!.. Yani demem o ki… 2013 – 2023 yılları arasında (Gezi’den bu günlere kadar) kendisini çoğalta çoğalta varolan… ve bu fakirin yüreğinden süzülerek hayat bulan bu harfler heceler kelimeler satırlar ve dizeler… neyse, lafı fazla uzatmadan; Özcesi: Kapağımızın ‘biçiminin’ son halini budur dostlar!.. Bakalım hafta sonu nasıl bir ‘içerik’ dolduracak bu ‘biçimin’ sinesini!.. Cidden çok merak ederim!.. Cumartesi, Pazarı ‘iple çekerim!..’… “ diyerek dostlarını bu hafta sonu Hasat’a davet ediyor!..

Kartal’ın en çok tanına aydınlarından olmasına rağmen kim olduğuna ilişkin ise çok az şey biliniyor. Bundan dolayı Seçkin’e Hasan Seçkin kimdir diye sorduk? Hasan Seçkin, “1958 yılında Gümüşhane Şiran’da doğdum. İlk karikatürüm 1977 yılında değerli Oğuz Aral Hocamızın yönettiği Gırgır Dergisinde yayınlandı!.. O günden bu yana aralıksız (emek, sevgi, çevre ve doğa, insan hakları, barış, demokrasi, aşk, sağlık, spor vs. gibi… kısaca; insanı ilgilendiren tüm konularda) çizmeğe, yazmağa devam ediyorum… Bugüne dek, pek çok mizah dergisi, sanat kültür dergisi ve gazetelerinde… kataloglarda karikatürlerim yayınlandı… yüze yakın karma sergilerde yer aldım… Karikatürlerim yurtiçi ve yurtdışından katıldığım pek çok karikatür yarışmalarında ödüller aldı ve çalışmalarım sergilendi, albümlerde yer aldı… Bugüne dek 50’den fazla kişisel sergi açtım… 4 adet karikatür albümüm ( Baldırıçıplaklar- Sen ne dersin, 30 yılda bir- 40. yıl) yayınlandı! Emekliyim… 2 kızım var…

80’li yıllardan bu yana çizginin yanısıra… kalemim de elimden hiç düşmedi!.. Şiirlerim, öykülerim, tiyatro oyunları ve sinema senaryolarımla halen bi cebelleşme içindeyim!..
Halen, Kartal’da kurduğumuz Hasat Sanat Atölyemizde 7 yıldır sanatsal çalışmalarımıza devam ediyorum…

Kurucusu olduğum son HASAT SANAT ATÖLYESİ YAYINLARINDA yayınlanan 5 kitabım var…
-Mutluluğun Resmi (Şiir- Tiyatro) (Ocak 2918)
-Çığlık çığlığa suskunluğum (Mart 2018)
-Bıçak yüreğe dayandı (Eylül 2021)
-En iyisi yeni bir aşka başlamalı bu bahar (Haziran 2022)
-ve.. isyan düştü payımıza (Ekim 2023)

45 yıldır, (aklım bilincim ve kalemimle… yani vicdanım ve yüreğimle) ilk günkü aynı heyacanla… yazmağa, çizmeğe… gülmeye… türküler söylemeye… öfkelenmeye… dünyanın bu gidişatına itiraz etmeğe… özcesi:, ‘küfürler’ etmeğe devam ediyorum!.. ve edecek:
‘Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek..’

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı