Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT‘Hürriyetin Kadınları-Kalp Aynası’ Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi

‘Hürriyetin Kadınları-Kalp Aynası’ Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Ezgi Gürçay’ın yazıp yönettiği ve oyuncu Sinem Sağlam ile birlikte rol aldığı “Hürriyetin Kadınları-Kalp Aynası” adlı tiyatro oyunu Kartallı seyircisinden tam not aldı.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde “Hürriyetin Kadınları-Kalp Aynası” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahnelenen tek perdelik oyun, 60 dakika sürdü. Cumhuriyet’in 100. yılını geride bıraktığımız dönemde; başarı gösteren ve Hürriyet tarihimizde ilkleri başaran kadınların konu edildiği oyun, seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Günümüzden başlayıp milli mücadelede herkesin yüreğinde güç yaratan kadın hikâyelerinin anlatıldığı oyunun ardından, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına oyuncular Ezgi Gürçay ve Sinem Sağlam’a çiçek takdim etti.

Konuşmasında Cumhuriyet’in 100. yılına atıfta bulunan Deniz Şahin, Türk kadınının dünyadaki tüm kadınlardan ayrı olarak cephe arkasında kalmadığına, birebir mücadelenin içinde yer aldığına vurgu yaparak, sergilenen oyunun manevi değerinin çok büyük olduğunu dile getirdi

Oyuncular Ezgi Gürçay ve Sinem Sağlam da Cumhuriyet’in 100. yılında başarılı kadınların hikâyelerinin Kartal’da sahnelenmesi için kendilerini destekleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e, tüm Kartal Belediyesi ailesine ve Kartal seyircisine teşekkür etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş