Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaGÜNCELİBB, GÜVENCESİZ ÇALIŞMA ŞARTLARINI MASAYA YATIRIYOR

İBB, GÜVENCESİZ ÇALIŞMA ŞARTLARINI MASAYA YATIRIYOR

İBB, GÜVENCESİZ ÇALIŞMA ŞARTLARINI MASAYA YATIRIYOR

 
İBB İstanbul Planlama Ajansı, 2-4 Haziran tarihlerinde, “Güvencesizlik, Yeni Eşitsizlikler ve Çözüm Yolları Konferansı” düzenleyecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı Konferansta, pandemiyle ortaya çıkan güvencesiz çalışma sorunu ve çözüm önerileri değerlendirilecek.
İBB İstanbul Planlama Ajansı (İPA) pandemiyle ortaya çıkan güvencesiz çalışma şartlarını, eşitsizlikleri, sosyal hak kayıplarını ve çözüm önerilerini “Güvencesizlik, Yeni eşitsizlikler ve Çözüm Yolları Konferansı” ile ele alacak. 2-4 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek Konferans, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, İstanbul Kent Konseyi ortaklığında ve Uluslararası Çalışma Örgütü işbirliğiyle düzenleniyor.

Beş oturum, 12 atölye çalışması

 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Direktörü Numan Özcan ve Doç. Dr. Aziz Çelik’in açılış konuşmaları ile başlayacak Konferans, beş oturum ve 12 atölye çalışmasından oluşuyor.

İBB, eylem planı geliştirecek

 
Konferansa akademisyenler, uzmanlar ve STK temsilcileri katılacak. Güvencesiz şartlarda çalışanların deneyimleri ve talepleri ele alınacak. Ortaya konulacak tespit ve önerilerin, herkesin adil istihdam koşullarına ve eşit sosyal haklara erişimine odaklanan strateji ve çözümlere ışık tutması bekleniyor. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, konferans sonuçlarına göre güvencesiz çalışma sorununa karşı yerel bir eylem planı geliştirecek.

Hedef: Güvencesiz çalışma sorunuyla mücadele ilkesi

 
Konferansın ardından sonuç bildirgesi yayınlanacak. Bildirgeyle, güvencesiz çalışma sorunuyla mücadeleyi ilke edinen bir yerel ve merkezî yönetim anlayışının geliştirilmesine katkı sunulması hedefleniyor. Konferansta geliştirilecek somut çözüm önerileri ışığında politika yapıcılar ve karar vericilere yönelik tavsiyelerde bulunulması da hedefler arasında yer alıyor.
ipa.istanbul adresinden Konferans hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilir ve kayıt yaptırılabilir.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı