Pazar, Mayıs 29, 2022
Ana SayfaGÜNCELİmamoğlu’ndan Kartal Basınına Çağrı

İmamoğlu’ndan Kartal Basınına Çağrı

İmamoğlu, “Devlet Demiryolları Kartal’a Hizmet Talebimize Dönüş Yapmıyor”


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da yenilenerek hizmete sunulan Atatürk Parkı’nı ziyaret esnasında İmamoğlu Kartal yerel basına bir çağrı yaparak “Devlet Demiryolları Kartal’a Hizmet Talebimize Dönüş Yapmıyor. Sizlerin Kartal basını olarak bu çağrımızı oralara iletmenizi istiyoruz” dedi. 

“Kartal basının, sizlerin bu çağrımızı oralara iletmenizi istiyoruz”

İmamoğlu; “Neyzen Tevfik Meydanı için çok güzel bir düzenleme yapacağız, hatta projenin son durumu hakkında bilgi aldım. Ne yazık ki Devlet Demiryolları, tren yolunun alt kısmında bulunan metruk alanlarla ilgili düzenleme yapma talebimize aylardır cevap vermiyor. Bu beni üzdü. TCDD’nin Kartal’a verilecek bir hizmete dönük hiçbir cevap vermemesini şaşkınlıkla izliyorum. Ben bugün meydanla ilgili arkadaşlarıma imalata başlamalarını söyledim. Biz bize ait kısımları bitireceğiz. Ondan sonra, takdiri vatandaşa bırakacağız. Ama bu arada Türkiye Cumhuriyeti’nin kadim kurumu, Devlet Demiryolları, o kadim kurumun kavramına yakışır bir biçimde hizmetin engellenmemesi yönünde bize dönüş yaparsa da mutlu oluruz. Hemen hızlıca bu sürecin en güzel şekilde sonuçlanmasını sağlarız. Burada Kartal basının, sizlerin bu çağrımızı oralara iletmenizi istiyoruz” dedi.
İmamoğlu devamında, “Kartal ile ilgili hizmetlerimiz sürecek, bu anlamda Belediye Başkanımız, güzel hizmetleriyle gerçekten İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Kartal’a, tarihinin en güzel dönemini yaşayacaktır diye düşünüyorum.” dedi.
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar