Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaDÜNYAİNGİLTERE'DE GREV TAM GAZ DEVAM EDİYOR

İNGİLTERE’DE GREV TAM GAZ DEVAM EDİYOR

İngiltere’de enflasyona yenik düşen sağlık çalışanları, öğretmenler ve ulaşım hizmetleri çalışanları iş bırakma eylemlerine, katılım sayısını yükselterek, devam ediyorlar.

Arzu Subaşı- Haber Londra

İngiltere’nin çalışanlara uyguladığı yüksek vergi kesintisi ve hükumetin bu konuda vurdumduymazlığı en çok sağlık sektörünü sekteye uğrattı.

Vatandaşların mağduriyeti özellikle sağlık sektörü ve ulaşımda had safhada…

İngiltere’de bitmek tükenmek bilmeyen eylemler, dozajını arttırarak devam ediyor. Hükumetin eylemlere karşı sessiz kalmasıysa özellikle sağlık sektöründe vatandaşları mağdur ediyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre asistan doktorların üçte biri, doktor ve hemşirelerin üçte ikisi iş bırakma eyleminde boy gösteriyor. Bununla beraber hastahanelerde daha önceden verilmiş acil olmayan randevular askıya alındı. Acil vakaların dışında olan hastalar saatlerce hastahane acil servislerinde beklemek zorunda bırakılıyor.
Ulaşım hizmetlerinde özellikle Londra’da ulaşımda en çok tercih edilen trenlerin aksaklığı ise vatandaşları pes dedirtecek duruma geldi. Vatandaşlar gecikmelerden ötürü iş ve gündelik hayatlarının çilekeşe dönüştüğünü belirtiyorlar.

Eğitim sektöründe de durum çok farklı değil. Okullarda öğretmenlerin greve çıktıkları günlerde eğitim ve öğretim sekteye uğruyor. Okul yöneticileri, Öğrencilerin o günlerde okula gelmemelerini istiyor.

Yetkililerin işe gün geçtikçe artan eylem planlarına karşı ne yapacağı ise şimdiden merak konusu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı