Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaGÜNCELSarıkamış Anması

Sarıkamış Anması

Kartal Belediyesi, “Sarıkamış Şehitleri İçin Anma Programı”nda Sarıkamış’ta şehit olan askerlerin canlarını vatan için ortaya koyduklarını ifade eden Özgön, Türkiye Cumhuriyeti’nin O kahramanların koruduğu topraklar üzerinde kurulduğunu söyledi

“Sarıkamış Şehitleri İçin Anma Programında” Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezinde Kemal Esen şefliğindeki Kartal Türk Halk Müziği Korosu tarafından, Sarıkamış şehitlerine adanmış türkülerin yanı sıra pek çok dokunaklı türkünün icra edildi.

Koronun seslendirdiği her eserden önce sunucu Nazife Hüner, Sarıkamış şehitleri için yazılmış şiirleri ve acı olayın ardından yazılmış duygu yüklü metinleri okudu. Duygu dolu anların yaşandığı gecede seyirciler, gözyaşlarına hâkim olamadı.

Türkiye Cumhuriyeti O Kahramanların Koruduğu Topraklar Üzerinde Kuruldu

Programın sonunda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına sahneye çıkarak hem koro üyelerine hem de orkestraya teşekkür eden Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Olcay Özgön, yine Başkan Yüksel adına koro şefi Kemal Esen’e tüm koro üyelerine ithafen çiçek takdim etti.

Sarıkamış’ta şehit olan askerlerin canlarını vatan için ortaya koyduklarını ifade eden Özgön, Türkiye Cumhuriyeti’nin O kahramanların koruduğu topraklar üzerinde kurulduğunu söyledi ve bir kez daha minnet duygularıyla şehitleri yâd etti.

Özgön’ün sahneye davet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat da şehitlere olan borcun ödenemez bir borç olduğunu belirterek ruhlarının şad olmasını diledi ve icra ettikleri eserlerle herkesi 1914’e götüren koro şefi ve tüm koro üyelerine teşekkür etti.

Anma programına, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Olcay Özgön ve Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat’ın yanı sıra; Kartal Belediye Meclisi Başkanvekili Özlem Bulut, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Yönetimi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı