Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaGÜNCELİNGİLTEREDE YAŞAYAN TÜRK ÖĞRENCİLER, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

İNGİLTEREDE YAŞAYAN TÜRK ÖĞRENCİLER, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

İngiltere de yükseköğretim gören Türk öğrencileri, iş insanları ile buluştu. Türkiye Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda, Türk öğrencilerine eğitimlerini tamamladıktan sonra, Türkiye bağlantılı veya Türkiye Dış İşlerine bağlı kurumlarda iş başvuruları yapmaları tavsiye edildi.

Arzu Subaşı-Londra

2000’in üzerinde katılım sağlanan toplantıya, İngiltere’de faaliyet gösteren Türk kültürünü yaşatma dernekleri ve Türk okulları da katıldı.

Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, açılış konuşmasında amaçlarının, İngiltere’de eğitim alan Türk öğrenciler ile iş insanlarını bir araya getirerek, ileri dönük çalışmaların geliştirilmesi olduğunu belirti. Ertaş, “Modern dünyanın en önemli unsurlarından birisi iletişim ve doğru bir çevre kurmak. Bu kamuda da , diplomaside de, özel sektörde de böyle. İşin özü, düzgün iletişim kurmak ve doğru hedefle temasa geçip görüşlerini aktarmak. “ dedi.

Büyükelçi Ertaş, Türk öğrencilerin, Türkiye ve Türkçe bilgisi avantajı olduğunu ifade ederek, bu avantajı Türkiye ile İngiltere arasında iş yapan firmalar dahilinde değerlendirebileceklerini kaydetti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı