Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELNaim Yağcı: Ataşehirli komşularımızın mutluluğu için aday oldum

Naim Yağcı: Ataşehirli komşularımızın mutluluğu için aday oldum

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa Naim Yağcı, ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Yağcı,”Ataşehirli komşularımızın yüzündeki tebessümü, o mutluluğu, gözlerindeki o heyecanı görmeyi, göreceğini düşünmek suretiyle böyle bir yolculukta motivasyonumuz bunun üzerinden olmak suretiyle bu yola çıktık”

Yüksel Fırat/Ataşehir

Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’nde gerçekleşen toplantıya basın yoğun ilgi gösterirken, Ataşehir İlçe Başkanı Burak Çifci , SKM Başkanı Serdar Orhan, Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Coşar ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Yağcı’ya eşlik etti.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Burak Çifci yaptığı açıklamada; “Ataşehir Belediye Başkan adayımız netleşti. Ve ilçemizin içinden birisi ve teşkilatımızın kadın, gençlik ve ana kademesi tarafından da çok sevilen değerli başkanımız aday gösterilmiş oldu. Bizler de bu noktada çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Gazeteciler Günü’nü tebrik ederek, yerel basının zorluklarını ve fedakarlıklarını takdir eden AK Parti Ataşehir Adayı Av. Mustafa Naim Yağcı; Adaylık sürecinin Ataşehir için hayırlı olmasını, teşkilatlar için başarılı olmasını, Cumhur İttifakı için hayırlı olmasını ve İstanbul’un güçlenmesine katkı sağlamasını temenni etti.

Yağcı, yeni bir yolculuğa çıkacaklarını ve bu sürecin ülkeleri için bir katkı olmasını diledi.
İlçe başkanlığı, meclis üyeliği, grup başkan vekilliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuş, Ataşehir’deki siyasetin içinde uzun yıllardır yer almış bir isim olarak, Ataşehir’in birçok başkanı ve teşkilat mensuplarıyla birlikte çalıştığını ve bu birikimle hizmet etme arzusunda olduklarını belirtti.

Diğer 11 aday adayın kırgın ve küskün olmadığını belirten Yağcı; ‘Adaylık sürecinde 11 aday adayının da Ataşehir için hayalleri ve projeleri olduğunu, onların da büyük bir özveriyle çalıştıklarını belirtti ve teşekkür’ etti.

GELECEĞE ODAKLANACAĞIZ

Yağcı, bugüne kadar yapılan hizmetlerin olduğunu ancak eksikliklerin bulunduğunu ifade etti. Geçmişle ilgili eleştirilerden ziyade, geleceğe odaklanmak istediklerini belirtti.

Yağcı Ataşehir Belediyesi çalışmalarını değerlendirerek; “Biz belediyecilik anlayışımızda, Ataşehir’le ilgili çalışmalarımızda geçmişle ilgili eksiklikleri, noksanlıkları, şunları bunları yapıldı, yapılmadı konuşmayacağız. Ama elbette bir tespiti ortaya koymak gerekirse, Ataşehir’de 2008 kuruluş, 2009 yani aslında Ataşehir’deki vatandaşlarımızın kronik problem olarak gördüğü, çözümünü beklediği hemen bütün problemler aynı şekilde, bir kısmı belirli ilerlemeler de devam ediyor. Burada bu işler takip edilmedi, yapılmadı, burada hiçbir hizmet yapılmadı deme ihtimalimiz olmaz çünkü 2500 üzerinde personeliyle Ataşehirlilerin hizmetinde olan bir belediyeden bahsediyoruz. Asgari belediyecilik hizmetleri elbette gerçekleşmiş oldu. Ataşehir’de netice itibariyle bir belediye ve belediyenin topluma karşı sorumlulukları gerçekleşmiş oldu. Ancak diğer taraftan bakıldığında farklılık ortaya koyacak, insanların yaşam kalitesini artıracak, şehir dediğimizde Ataşehir’i tam bir şehirli pozisyona getirecek, Ataşehir oluşturacak bir çalışma ve bir gayret görmedik.” dedi.

GENÇLİĞE ALANLAR OLUŞTURULACAK

Yağcı geleceğe dönük olarak ise; Ataşehir’de yaşayan her kesimin beklentilerini karşılayacak, yaşam standardını artıracak bir belediyecilik anlayışıyla hizmet etme arzusunda olduklarını; İmar sorunları, kent dönüşüm sıkıntıları, ulaşım problemleri gibi genel sorunlara ek olarak gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri, sportif faaliyetlere katılabilecekleri alanlar oluşturmak istediklerini vurguladı.

Yağcı gençliğe özel vurgu yaparak; “Geliyoruz. Tabii ki burada Ataşehir’imizin genel itibarıyla problemlerine bakıldığında, hızlı bir şekilde iki mahalle dışında imar problemlerinin yaşandığı, kent dönüşüm sıkıntılarının olduğu, ulaşımla ilgili problemlerin olduğu bir şehir. Bunlar elbette bütün hepimizin sorunu ve takip ettiği konular. Ancak bunlardan bağımsız olarak Ataşehir’imizde gençliğimizi kendilerini ifade edebilecekleri, o heyecanlarını, coşkularını, delikanlılık yani deli akan kanlarını bir anlamda heyecana, güzelliğe çevirecekleri atmosferleri oluşturacak alanlar bugüne kadar Ataşehir’imizde yoktu. Şimdi gençlik merkezleri, sportif faaliyet alanlarıyla gençliğimizin kendilerini ifade edebilecekleri, vatandaşlarımızın kendilerini çok daha huzurlu bir şekilde yaşayacakları bir şehir oluşturma gayreti içerisinde olacağız.”

Ataşehir’imizin her mahallesinde yaşayan vatandaşların beklentilerini karşılamak ve huzurlu bir yaşam standardı sunmak adına projeler geliştireceklerini belirten Yağcı; “Ataşehirli komşularımızın yüzündeki tebessümü, o mutluluğu, gözlerindeki o heyecanı görmeyi, göreceğini düşünmek suretiyle böyle bir yolculukta motivasyonumuz bunun üzerinden olmak suretiyle bu yola çıktık” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı sorular ve sohbetle sona erdi.

www.karsisav.com

www.kartalinsesi.org

www. gunebakishaber.com

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş