Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaPOLİTİKA"İnsanlık iyi şeylere layıktır"

“İnsanlık iyi şeylere layıktır”

Türkiye Komünist Partisi “İnsanlık iyi şeylere layıktır ve biz mutlaka başaracağız” çağrısıyla eş zamanlı 100’ü aşkın yerde gerçekleştirdiği etkinliklerin 3’ünü Kartal’da yaptı.

 
Kartal Cumhuriyet Mahallesi Semt Evi, Uğurmumcu Semt Evi ve Karlıktepe’de Berfin Kafede yapılan etkinlikler ile insanca yaşamak her yurttaşın en temel hakkı ve kazanılması için mücadele ve örgütlenme sorunları ele alındı.
“İşsizliğin yasaklandığı, eşit ve parasız eğitim ile sağlık hizmetinin devlet güvencesinde olduğu, insanın insanı sömürmediği; ısınma, elektrik ve su gibi temel gereksinimlerin bedelsiz karşılandığı; herkesin sağlıklı konutlarda yaşadığı, yoksulluk ve açlığın ortadan kalktığı, cehalet ve gericiliğin alt edildiği, bağımsız ve güçlü bir Türkiye mümkündür” açılamalarının öne çıktığı etkinliklerde seçim süreci ve sosyalist güçlerin birliği gibi birçok güncel soruna da dikkat çekildi.
TKP Merkez Konsey Üyesi Anıl Çınar Berfin Kafede yapılan etkinlikte ” Devrimci partilerle ve toplumun en geniş kesimi ile yan yana gelmeye çalışıyor ve bunun olanağının olduğunu düşünüyoruz. Bunun için çeşitli görüşmeleri de yapıyoruz.”
Tartışmalar genel sorunların yanı sıra başta etkinliklerin yapıldığı mahalleler olmak üzere buralardaki sorunların ele alınması Sem Evi örgütlenmeleri ile halkın bilinçli dayanışma ve örgütlülüğünün yaratılması çalışmaları tartışıldı.
 
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar