Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Masayı Suçladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Masayı Suçladı

Kemal Kılçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, masayı suçladı ve millettin çağrısı diyerek  Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na adaylık çağrısı yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nın dün gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı adayı konulu toplantı sonrası düzenlediği Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından açıklama yaptı. 5 lider tarafından Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının gündeme getirilmesinin ardından bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, masayı suçladı, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na adaylık çağrısı yaptı.

Akşener açıklamasında:

“Geldiğimiz noktada İYİ Parti bir kıskaca alınmış bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Elbette buna boyun eğmeyecektir. Ben ve arkadaşlarım ülkemizin 20 yılını harap eden ucube bir zihniyete karşı aynı yerde aynı kararlılıkla duruyoruz. Nasıl ki 2002 yılında milletin aleyhine plan yapanların karşısında durduysak bugün de aynı yerde duruyoruz. 2023 yılında, milletimiz cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri için, tarumar edilen demokrasimiz için bir büyük mücadele verirken ‘ceketimi assam aday ederim’ diyenlerin karşısında dimdik duruyoruz, durmaya devam edeceğiz.

Siyasetimizin merkezine milletimizi alıp memleketimizi karış karış gezdik. Milletimizin hem dert ve isteklerini hem de bizden beklentilerini dinledik. Nasıl ki milletimizin dertlerini dinleyip not edip iktidara duyurduysak, bizden yani muhalefetten beklentilerini de dinlemek için yorulmadan çalıştık.

Birçok önemli konuda mutabakat sağladık. Dün gerçekleşen toplantıda nihayet ortak cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık. Bu doğrultuda 5 siyasi parti Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını dile getirdiler. Biz de İYİ Parti olarak milletimizin yoğun bir teveccüh gösterdiğine şahit olduğumuz ve uzun bir süredir Sayın Erdoğan’a karşı açık ara kazandığını gördüğümüz iki ismi beyan ettik. Bu iki isim Sayın Yavaş ve Sayın İmamoğlu’ydu.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunuyoruz. Siz bu milletin iradesiyle seçildiniz. Görevinizi en iyi şekilde yaptınız. Milletimizi enkazın altında bile yalnız bırakmadınız. Milletimiz gayretlerinizi gördü yanınızda durdu. Bugün de çok kritik bir kırılmanın eşiğinde sizi göreve çağırıyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimiz size de ateşten bir gömlek giymeyi vazife kılmıştır. Bu vazife yepyeni bir sayfa açma vazifesidir. Bu vazife sadece bir dayatmayı değil topyekun bir dayatmacılığı yıkma vazifesidir. Bu vazife reddedilemez bir vazifedir. Çünkü bu çağrının sahibi millettir.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı