Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaKARTALKartal’da Vatandaşların Talebi Üzerine Ağaç Budama

Kartal’da Vatandaşların Talebi Üzerine Ağaç Budama

Vatandaşların Komşu İletişim Merkezi (KİMER)’ne ilettikleri ağaç budama talepleri değerlendiren Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, binlerce ağacın budanmasını gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü budamaları 30 Mart tarihine kadar bitirmeyi hedefliyor.

Vatandaşların Komşu İletişim Merkezi (KİMER)’ne ilettikleri talepleri değerlendiren ekipler; Kasım ayından bu yana farklı mahallelerdeki cadde ve sokaklarda 4311 ağaçta budama işlemi gerçekleştirdi.

Komşu İletişim Merkezi’ne iletilen talepleri değerlendiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü budamayı gerçekleştiriyor.

EKİPLER, BUGÜNE KADAR TOPLAM 4311 AĞAÇ BUDADI

Vatandaşların ilettiği taleplere göre Kartal’ın 20 mahallesindeki farklı cadde ve sokaklarda gerçekleştirilen hizmet kapsamında bugüne kadar toplam 4311 ağaç budandı. Organize bir şekilde çalışan ekipler; ağaçların fazla büyüyen, tellere ve binalara değen kollarının yanı sıra ölü dalları buduyorlar.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,  küçük ağaçlar için 5 metrelik özel aparatları ile yerden budama yapıyorlar. Ekipler,10-20 metre yüksekliğindeki daha büyük ağaçlar için ise sepetli özel vinç kullanıyorlar.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ağaçların uyanarak sürgün verdiği 30 Mart tarihine kadar bitirilmesi hedeflenen çalışma ile ilçedeki ağaçların daha sağlıklı ve güçlü hale gelmesine uygun bir çalışma sürdürüyor.

KUŞ YUVALARINA ÖZEL BUDAMA HİZMETİ

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ağaç budama çalışması sırasında görevliler ağaçların üzerlerinde bulunan kuş yuvalarını da koruyor. Kuş yuvalarının zarar görmemesi için oldukça dikkatli çalışan ekipler, yuvaların bozulmaması için özel budama yapıyor. Özellikle yüksek çınar ağaçlarının tepelerinde bulunan yuvaları destekleyen dallar, özel şekilde budanarak kuşların yaşam hakkı da korunuyor. Budama artıkları da yine aynı ekipler tarafından toplanarak parklarda kullanılan gübre yapımı için ayrılıyor.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı