Kabine bugün toplanacak; atama bekleyen öğretmenler açıklama bekleyecek

yazar:

kategori:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yaklaşık 1,5 aylık aranın ardından yoğun bir gündemle bugün toplanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe’de gerçekleştirilecek kabine toplantısında Orta Doğu’da yükselen tansiyon ve Türkiye’nin bu konudaki diplomatik girişimleri toplantının önceli olarak görüşülecek. Toplantıda ayıca enflasyon ve fahiş fiyat artışlarıyla mücadelenin de konuşulması bekleniyor
Kabine Toplantısının bir diğer önemli konusu olarak “terörle mücadele” olması bekleniyor. Özellikle operasyonların Suriye ve Irak’ta ne şekilde sürdürüleceği görüşülecek.

ERDOĞAN’IN IRAK ZİYARETİ 

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek hafta 22 Nisan’da Irak’a resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu ziyaret öncesi Irak’ın başkenti Bağdat’a yapacağı resmi gezi Türkiye’nin hazırlıkları da konuşulacak.

EKONOMİ KONUŞULACAK

Kabine toplantısında, uygulanan ekonomi programı kapsamında Orta Vadeli Program ve 12’nci Kalkınma Planı değerlendirilecek. Programın ana hedefi olan enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesine yönelik ek tedbirler ele alınacak.

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER AÇIKLAMA BEKLEYECEK

Kabinede yılın ilk öğretmen atamasına ilişkin kadro tahsisine ve takvime dair çalışmaların da gündeme gelmesi bekleniyor. Yüzbinlerce atanmayı bekleyen öğretmen adayının gözü kulağı Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında olacak.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir