Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaKARİKATÜRKADIN'IM Karikatür Sergisi

KADIN’IM Karikatür Sergisi

Hasat Sanat Atölyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü KADIN’IM Karikatür Sergisi “Kadına Yönelik Şiddete Hayır!” çağrısıyla açıldı.


Kartal Belediyesi’nin katkı sunduğu, 100 çizerin kadın konulu özgün karikatürleriyle katıldığı sergi Kartal Sanat Sokağı’nda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar ve Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlü Arda Savaş’ın katılımıyla açıldı.
Büyük ilgi gören “KADIN’IM Karikatür Sergisi” 19 Mart tarihine kadar açık kalacak.


Serginin açılış konuşmasını yapan Şair-Yazar Niyazi Yaşar; ” Bölgemizde ve ülkemizde özellikle son yıllarda giderek tırmanan kadına ve çocuğa yönelik şiddetin, aymazlığın ayyuka çıktığı günlerde; Kadınların tarihte gelen onurumuzu yüceltmek ve korumak adına sokaklarda direndikleri emeği, geleceği ve umudu savundukları bir süreçte Dünya’daki tüm emekçi kadınları selamlıyoruz” dedi.
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar sergiye gelenleri selamlayarak;” Bu önemli günde böylesine güzel bir sergiyle bizleri buluşturan HASAT Sanat Atölyesine sonsuz teşekkür ediyorum. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi
 
Hasat Sanat Atölyesi adına konuşan resim hocası Dilek Turan; “Biz HASAT Sanat Atölyesi olarak HASAT’çı kadınlar olarak toplumumuzun demokrasi, eşitlik, özgürlük, adalet ve barış konularında aydınlanma çabasında sanatsal üretimimizi ve paylaşımımızı önemsiyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor ve sürdüreceğiz” diyerek tanımladı yapılan çalışmaları.
 
 
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar