Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGENELKadınlar kumpanyası karanfili kadınlara değil erkeklere dağıttılar

Kadınlar kumpanyası karanfili kadınlara değil erkeklere dağıttılar

Kartal’da Kadınlar kumpanyası karanfili kadınlara değil erkeklere dağıttılar

 
Kartal İlçemizin çiçeği burnunda tiyatro ekibi olan ve ilk prömiyerini Soğanlık Kültür Merkezi’nde Leyla adlı oyun ile gerçekleştiren ve kadronun tamamı kadınlardan oluşan Kadınlar Kumpanyası Tiyatro ekibi, tiyatronun yönetmeni Savaş Kara ile birlikte Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nin önünde karanfil dağıttı. Ancak kadınlar kumpanyası karanfili kadınlara değil erkeklere dağıttılar.

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi önünde siyah kıyafetleri içinde kendilerine karanfil uzatan kadınları gören erkeklerin tüm ezberleri bozuldu. Erkekler tereddüt içinde ne yapacaklarını bilemez davranışlar gösterdiler. Karanfili reddeden, vereceğim kimse yok diyen, bakış ve davranışlarıyla niye bana veriyorsun diye soran erkekler arkalarına baka baka uzaklaşıyorlardı.
Biz de tüm bu şaşkınlıkları gözlemlerken; karanfilleri sadece erkeklere sunma fikrinin sahibi tiyatronun oyuncularından Pınar Çelik’e sorduk. Neden erkeklere?
Pınar Çelik , “Biz kadınlar korunası, kollanası, aciz varlıklar değiliz. Sadece duygu zarafetimiz erkeklere nazaran biraz daha fazla ve doğadaki tüm güzel varlıklar gibi çiçekler de bizi fazlasıyla mutlu eder. Duygusal zekamızın birazcık da olsa farklı oluşu, biz kadınları ne üstün kılar, ne de alt seviyeye çeker. Zihnimizde barındırdığımız tüm duygular karşı cinslerimizde de mevcut ise yan yana yürümemiz söz konusu olabilir. Biz de bu ‘acı gün’de, yan yana yürüyebildikleri bir kadına teşekkür için vermelerini istediğimiz karanfilleri Kadınlar Kumpanyası Tiyatrosu olarak hediye etmek istedik.” diyerek açıklık getirdi.
Doğal olarak erkek muhabirimize de bir karanfil uzattı. Ardından da: “Emekçi bir kadın için…” diyerek. Erkeklerin şaşkınlıkları üzerinden tecrübelen muhabirimiz teşekkür ederek ve 8 Emekçi Kadınlar Günün kutlayarak kabul etti karanfili.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş