Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT‘Yolu Işıktan Kadınlar’ Resim Sergisi

‘Yolu Işıktan Kadınlar’ Resim Sergisi

Kartallı Kadınlar, ‘Yolu Işıktan Kadınlar’ Resim Sergisinde Buluştu

Kartal Belediyesi ile İstanbul Kültür Sanat Derneği’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği, ‘Yolu Işıktan Kadınlar’ resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergide 55 sanatçının 55 eseri sanatseverler ile buluştu.
“Daha Çok Sanat, Daha Çok Özgürlük”
Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda gerçekleşen serginin açılış törenine, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, sanatçılar ve sanatseverler katıldı. Açılış töreninde konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Kartal Belediyesi olarak; cinsiyet eşitliğinin ve kadınların hak mücadelesinin yanındayız. Çünkü iyi biliyoruz ki, kadınları özgür olmayan bir toplum özgür olamaz. Bu yüzden ‘daha çok sanat ve daha çok özgürlük’ diyoruz’ ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, İstanbul Kültür Sanat Derneği’nin kadın yöneticilerine ve Dernek Başkanı sanatçı Murat Havan’a çiçek takdim etti.
Sergi 15 Mart’a Kadar Sanatseverleri Ağırlayacak
İstanbul Kültür Derneği ve Kartal Belediyesi Sanat Akademisi sanatçılarının, ‘kadın’ temasını işlediği ‘Yolu Işıktan Kadınlar’ sergisinde, 55 sanatçının 55 eseri yer alıyor. Sanatçılar eserlerini; yağlı boya ve akrilik tarzıyla oluşturdu. Kartallı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi, 15 Mart 2022’ye kadar meraklılarını ağırlamaya devam edecek.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş