Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana SayfaPENDİKKAHVENİN VE MÜZÜĞİN LEZETTİ

KAHVENİN VE MÜZÜĞİN LEZETTİ

ANADOLU KAHVE FESTİVALİ’nde KAHVENİN ve MÜZİĞİN LEZETTİ

Pendik/ Yüksel Fırat

Pendik’te Anadolu Kahve Festivali’nde  kahvenin tadı müziğin tadı ile birleşirken; son gün festivalin konuğu Grup Gripin oldu.

2. Anadolu Kahve Festivali Pendik Belediyesinin organizasyonunu ile düzenlendi. Festivali 3 gün boyunca  Pendik Sahil Meydanı’nda kahveseverlerin uğrak yeri oldu. Ülke ve şehir dışında  140 firmanın katıldığı fuarda çok farklı kahveler tadılırken; akşamları ise bu tada müzik tadı eşlik etti.

Anadolu Kahve Festivali; en özel kahve çeşitlerini, kahvelere dair birçok içeriği ve kahvenin yanında festivale özel eğlence anlayışını misafirleriyle bir araya getirdi. Lezzeti, bilgiyi ve birlikte sunan festivalde; birbirinden özel kahve türleri, en lezzetli kahve deneyimi için pişirme yöntemleri, kahveye dair tarihi ve güncel bilgiler, festival temasına dair kahveseverlere sunumlar yapıldı.

Fotoğraf: Yüksel Fırat Kartal’ın Sesi

Lezzetin ve eğlencenin buluştuğu tadım testleri, workshop ve yarışmalarla da kahveseverle yeni tatları tecrübe etme imkanı sunuldu. Bir marka ise kahvelerinin esas lezzetini kadın emeğini oluşturduğunu söyledi. Fabrikada çalışan işçilerin yüzde 80’nin kadın olduğunu ve bileşimleri de yine kadınların bulduğunu söylediler.

KAHVENİN LEZETTİ GRUP GRİPİN’NİN LEZZETİYLE BULUŞTU

Festivalin en özel yanlarından biri de üç gün boyunca gerçekleştirilecek konserler oldu. Konserlerde kahvenin ve müziğin lezzetini bir araya getiren sanatçılar ve dinleyicilerle Anadolu Kahve Festivali’nin kendine has ruhunu oluşturdu.

Son gün sahne alan Grup Gripin on binlerce müziksevere söyledi şarkılarını. Genç dinleyici kitlesi sadece dinlemedi şarkılara eşlik ederek süreci yaşadı.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar