Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaYEREL HABERLERKaracabey Belediyesi’nden ihtiyaç sahiplerine ve öğrencilere ücretsiz ulaşım

Karacabey Belediyesi’nden ihtiyaç sahiplerine ve öğrencilere ücretsiz ulaşım

Karacabey Belediyesi’nin ihtiyaç sahipleri için Bursa’ya gerçekleştirdiği ücretsiz otobüs hizmeti devam ederken, bu kez öğrenciler için de her sabah üniversiteye servis hizmeti başlatıldı. Eğitim için Bursa’ya gitmek isteyen öğrenciler de bu hizmetten ücretsiz faydalanabiliyor.

Karacabey Belediyesi, dar gelirli vatandaşlar ile tedavi amacıyla Bursa’ya giden hasta ve yakınlarına yönelik gerçekleştirdiği bu hizmeti, eğitim öğretim döneminde öğrenciler için de devreye aldı. 

Vatandaşlar uygulamadan memnun

Karacabey Belediyesi, uygulamaya aldığı hizmet ile öğrencileri hafta içi her sabah üniversiteye götürüyor, akşamüstü de geri getiriyor.

Karacabey Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün tespitleri sonrası sunulan bu hizmetten üniversite öğrencileri de belediyeye yapacakları müracaat sonrasında ücretsiz faydalanabilecekler. İhtiyaç sahiplerinin kullanımı için sunulan hizmet, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Başvuru noktası beyaz masalar

Başkan Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden beri her yıl devam ettirdiğimiz ve üzerinde titizlikle durduğumuz bir uygulama bu. Her sabah belediye otobüsümüz, Cumhuriyet Alanından Bursa’ya vatandaşlarımız için hareket ediyor. Dar gelirli ailelerin ve ihtiyaç sahiplerinin tedavi, eğitim ve benzeri amaçlarla bu otobüslerimizden ücretsiz faydalanması sağlanıyor. Bununla ilgili belediyemizin giriş katındaki beyaz masalara yapılan başvurular ekiplerimizce incelenerek, kişilerin böyle bir yardıma ihtiyacı olup olmadığı tespit ediliyor. Ve başvurular neticesinde bu hizmete gerçekten ihtiyacı olduğu tespit edilen kişiler, araçlardan ücretsiz şekilde faydalanabiliyor’’ dedi.

Öte yandan, bu hizmetten faydalanmak isteyen öğrenciler, öğrenci belgeleri veya hastane kağıtları ile gelip beyaz masalara başvurabilirler.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş