Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELKarakaya, "Kartal’ın 15 yılı heba edildi"

Karakaya, “Kartal’ın 15 yılı heba edildi”

Cumhur İttifakı, Topselvi MHP Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Mimar Hüseyin Karakaya, “Kartal hala olduğu yerde duruyor. 15 yıl heba edildi” dedi.

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, Kartal Topselvi’de bulunan MHP Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılarak, Erzurum İspir ilçesi Karakoç Köy Derneği’ne misafir olarak ve Cevizli Mahallesi’nde Türk Eğitim Sen 2 No’lu Şube üyeleri ile bir araya gelerek yoğun seçim çalışması yürüttü.

Kartal Topselvi’de bulunan MHP Seçim Koordinasyon Merkezi, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan ve Hulusi Şentürk, AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, belediye meclis üyelerinin ve partililerin katılımıyla gerçekleşti.  Açılış programında konuşan AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, “Kartal çok büyük bir ilçe. Kartal’dan 5 büyük ilçe daha çıktı. Ama Kartal’dan çıkan bu ilçeler güzel ilçemizi fersah fersah geçti. Kartal hala olduğu yerde sayıyor ve maalesef 15 yıldır bir yol kat edemedi” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VURGUSU

Kentsel dönüşüm konusuna değinen Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, “Kartalımız çok köklü bir ilçe. Maalesef binaları da eski. İlçemizin yenilenmeye ve kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Bu konuda en kısa sürede aksiyonları alacak ve gerekenleri yapacağız” şeklinde konuştu. Kartal sahilinin çok değerli olduğuna dikkat çeken Karakaya, “Ama sahillerimize hiçbir şey yapılmadı. Çok güzel tesisler yapma fırsatımız var. Biz ilçe sakinlerimizin bu fırsatı kaçırmasını istemiyoruz. Aileleriyle gelebilecekleri mekânlar inşa edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

KARTAL’IN SOKAKLARI IŞIL IŞIL OLACAK

İlçemiz karanlıklar içerisinde. Kartalımızı İstanbul’un aydınlık yüzü haline getireceğiz. Yapacağımız projelerle Kartal ışıl ışıl bir çehreye kavuşacak. Gecesi gündüz olan, güvenli ve canlı sokaklarımıza çevre ilçelerden vatandaşlarımız da vakit geçirmek için Kartalımıza gelecekler” dedi.

KARTALSPOR MARKASI YENİDEN AYAĞA KALKACAK

Kartalsporun içerisine düştüğü içler acısı duruma değinen Mimar Karakaya, “Her ilçenin bir markası vardır ve bu markalar ilçeye değer katar. Kartalın markalarından biri de Kartalspor. Ama böyle bir marka bırakmadılar. Biz Kartalspor’u yeniden ayağa kaldıracağız ve Kartal’ın markası haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, “Kartalımızı seviyoruz. Hep birlikte; kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ilçemizi yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Kartal’ımızı STK’larımızla beraber yöneteceğiz

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, Kartal Erzurum İspir ilçesi Karakoç Köy Derneği’ne misafir oldu. Kartal merkezdeki dernek lokalinde gerçekleşen buluşmaya Karakaya’nın yanı sıra Dernek Başkanı Muhammet Özmen, AK Parti Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Selvi, meclis üyesi adayları ve dernek üyeleri katıldı.

YENİ KARTAL’A MERHABA DİYECEĞİZ

Mimar Hüseyin Karakaya, Kartal’da bir yönetim sorunu olduğunu vurgulayarak, “Kartal açık ve net bir şekilde yönetilemiyor. İnşallah biz buna 31 Mart’ta son vereceğiz. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarımızın birlikteliğinde yeni bir Kartal’a merhaba diyeceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının ve hemşeri derneklerinin bir kentin gelişimi için rolü yadsınamaz. İnanıyoruz ki elbirliği vererek 15 yıllık kötü yönetilen Kartal’ımızı küllerinden yeniden yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.

Kartal’ı adaletle, birlikte yöneteceğiz

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, Cevizli Mahallesi’nde Türk Eğitim Sen 2 No’lu Şube üyeleri ile de bir araya geldi. MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt’un eşlik ettiği buluşmada Mimar Karakaya, “Arkamızda sayın Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli var. Her türlü sıkıntıyı aşarız inşallah. Kartalımızı adaletle, birlik ve beraberlikle yöneteceğiz” dedi.  Mevcut Kartal Belediyesi yönetimini eleştiren başkan adayı Karakaya, “Yapacak çok işimiz diye bir pankart gördüm. Doğrudur. Çünkü hiç bir iş yapmadılar” diye konuştu.

GENÇLERİMİZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Gençlere yönelik projelerini açıklayan Mimar Karakaya, “Çocuklarımız, gençlerimiz sokakta kalmasın. Büyük bir spor merkezi yapacağız. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Üniversiteye gidecek. Bir dil ve bir enstrüman bilecek. Kendini geliştirecek ki dünya ile rekabet edelim” ifadelerini kullandı.

PAZARLAR İÇİN MOBİL KREŞ MÜJDESİ

Karakaya, “Engelli ve yaşlılarımız için mekânlar yapacağız. Bu mekânlar aynı zamanda engelli ya da yaşlı bireyi olan ailelerin de buluşma ve rahatlama noktası olacak. Hem burada dertleşecek hem de birlikte çözüm üretmek için bilgi paylaşımı yapacaklar Her mahallenin ortak kullanacağız pazarlar yapacağız. Ve o pazarlara mobil kreşler yapacağız. Aileler çocuklarını oraya bırakacak ve rahat rahat alışverişlerini yapacaklar” şeklinde konuştu.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı