Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGÜNCELKarakaya, seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesini diledi

Karakaya, seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesini diledi

Ak Parti Kartal Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, basınla bir araya geldiği toplantıda, seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesini dileyerek; sahada saygı, sevgi ve barış çerçevesinde mücadele edeceğini belirtti.

Yüksel Fırat/Kartal

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Hüseyin Karakaya’nın basın toplantısı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yrd. Osman Boyraz, Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, SKM Başkanı Fikret Polat, Kadın kolları Başkanı Av.Hatice Albayrak, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Karaismailoğlu, Halil Odabaşı, Zafer Gümüş, Beyler Çakır ve Ak Parti Meclis üyesi Av. Muammer Bektaş’ın katılımı ve basının büyük ilgisi ile gerçekleşti.

“VATANDAŞIN BİZİ ÖZLEDİĞİNİ GÖRDÜK”

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu toplantının açılış konuşmasını yaparak, ‘nun yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan basın toplantısında Gündoğdu; “Yürütme kurullarıyla meclis üyesi adaylarımızla kadın kollarımızla gençlik kollarımızla bize inanan Kartallılarla 20 mahallemizin her sokağında kapı kapı dolaşıp sıkmadık el bırakmıyoruz ve bırakmamaya da gayret gösteriyoruz. Bu 10 günlük yaptığımız çalışmalarda sahaya indiğimizde Allah’a şükürler olsun ki vatandaşlarımızın bizle beraber olduğunu bizleri özlediğini bizleri nasıl beklediğini görüyoruz.” dedi.

Açılış konuşması sonrası Kartal’da ikamet eden Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, “Bir yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimde Belediye Başkan Adaylarımız projelerini ortaya koyacaklar. Bu projelerimizde milletimiz bir hakemlik görevi yapacak. Ben inanıyorum, milletimizin sağduyusuna inanıyorum.” dedi.

“SEÇİMLER DEMOKRATİK ORTAMDA GEÇMELİ”

Geçmişte Ak Parti İBB Meclis Üyeliği ve Başkan Danışmanlığı da yapan Karakaya, seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesini dileyerek; sahada saygı, sevgi ve barış çerçevesinde mücadele edeceğini belirterek başladığı konuşmasında, geçmişte yurtdışı-yurtiçi çalışmaları ve belediye çalışmaları ile proje insanı olduğu ifade etti ve Kartal’ı ve sorunlarını çok iyi bildiğini, sorunları “Üçlü Kuvvet” ile çok hızlı çözeceklerini söyledi.

Karakaya, şu iki sorunu özellikle öne çıkardı:

  • Kartal’ın eski bir ilçe olduğunu ve binaların depreme karşı güvenli olmadığını belirterek, kentsel dönüşümün hayati önem taşıdığını belirtti.
  • Kartal’da ticaretin bittiğini ve esnafın olmadığının şehri güzelleştirmenin ve cazibe merkezi haline getirmenin ticaretin canlanması için gerekli olduğunu söyledi.

Projelerimiz Hazır: Kartal için birçok projesi olduğunu ve bunları hayata geçirmeye hazır olduğunu, Kartal’ın markalaşması gerektiğine ve Aydos Ormanı gibi değerlerinin öne çıkarılması gerektiğine ifade etti.

Karakaya; “Kartal kadim bir ilçe, bölgenin en eski ilçesi ama binaları da eski. Yenilenmesi lazım. Sanayinin, ticaretin merkezi. Tuzla, Pendik, Maltepe ilçemizin birer mahallesiydi, Sultanbeyli Sancaktepe semtiydi ama hepsi Kartal’ı geçti. Kartal bunu hak etmiyor. Kartallı alışverişe, gezmeye başka ilçeye gidiyor.  Sahilimiz var. Aydos Ormanı çok güzel ama tesis yok. Spor ve ailelerin hizmet alacağı alanlar lazım” dedi

Karakaya, mimarı ve şehir plancısı olduğunu, dünyanın bir çok yerinde bir çok tecrübeler kazandığını ve uluslararası projelerde yer aldığını belirterek, “İstanbul’da da marka projelerin fikir sahibi veya plancısı oldum. Mesela, Pendik Gözdağı ve Pendik Marina Projesinin projelendirmesi ve planı da bana ait. Erol Kaya başkanımızla birlikte yaptığımız projeden yola çıkarak orası yapıldı. Bizim projelerimiz var, onları Kartal’da yapalım.” dedi.

Karakaya örnekleme olarak ise; Kartal’a çok ciddi bir stat yapmak, E-spor takımı kurmak,
Kadıköy’den Kartal’a kadar minibüs yolunun ortasından havaray, Kartal’dan Uğurmumcu’ya monoray ve prestij caddelerini yeniden canlandırmak biçiminde sıraladı.

KARTALSPOR

Karakaya Kartalspor’a özel vurgular yaparak “Kartalspor markaydı, bunu kabul etsinler etmesinler, kendini ispatlamış bir takımdı. Süper Lig’e sürekli futbolcular veren bir takımdı, şimdi ne oldu? Önce stat yıkıldı, sonra takım Bal Ligi’ne düştü ve yok edildi. Kartalspor’u eski ihtişamlı günlerine getireceğiz. Kartal’da güzel bir stat yapacağız. Kartal’ı yeniden markası ile gururlanacak, bunda kararlıyım. ”

“ARTIK TEKNOLOJİ ÇAĞINDAYIZ”

Karakaya lansman toplantısında projeleri açıklayacağını belirterek, “Mesela çocuklarımız bizim için çok önemli. Onlar ile de ilgili güzel projelerimiz olacak. E-spor takımları kuracağız, sportif projelerimiz olacak. Niye e-spor. Çünkü e-eğitim e-sağlık derken her şey. Yani elektronik, yani teknoloji. Artık teknoloji çağındayız. Buna uyum sağlamamız lazım.” dedi.

Karakaya, “Kartalda kentsel dönüşümü gerçekleştirebilecek şehir plancısı, bir yüksek mimar kardeşinizim. Kartal’da belki de ilk kez bir mimar başkan olacak. Biz hazırız. Kısmet olursa proje lansmanımızda Kartal’ın eski marka olduğu günlere döndürecek projeler açıklayacağız. Kartallılar bunu hakkediyor.” diyerek tamamladı konuşmasını.

Toplantı soru ve sohbetlerle tamamlandı.

Video haber: https://fb.watch/q21aXKjWyN/

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı