Karlıktepe Mahallesi Spor Parkı, Etkinliklerle Açıldı

Kartal Belediyesi’nin Karlıktepe Mahallesi’nde spor parkı açılışında katılımcılar mutlu bir gün geçirdi.

Kartal/Yüksel Fırat

Mahalle sakinlerinin spor yapmaları ve dinlenebilmeleri için ideal bir ortam sağlayan park daha şimdiden her yaşta insanın spor yaptığı bir parka dönüştü.

Kent kimliğinin yaşatılmasında, sağlıklı çevreler yaratılmasında ve vatandaşların eğlenme, dinlenme, sosyalleşme ile çeşitli aktiviteleri gerçekleştirmelerine imkân tanıyan projeleri hayata geçiren Kartal Belediyesi’nin başlattığı spor parkı projesi, tamamlanma aşamasında.

Kartal Belediyesi tarafından bölgedeki gençlerin ve çocukların spor yapmalarına olanak sağlamak amacıyla hayata geçirilen spor parkı mahalle sakinleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Park içinde yer alan oturma alanları, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanlarını kullananlar; “Çocuklarımız kadar biz de burada zaman geçirmekte çok mutlu oluyoruz. 70 yaşından sonra bu park sayesinde spor yapmaya da başladık’ dediler.

1 Basketbol sahası ve 2 tenis kortunun yanı sıra, koşu ve yürüyüş yolları, 2901 metrekare yeşil alan yeşil alanları ile 7183 metrekare alan üzerine kurulan parkın açılışında bir çok sportif etkinlik yapıldı.

Tenis Turnuvası, VR( Sanal Gerçeklik Gözlüğü) ile tenis oyunu, Exsterm sporcularının basketbol gösterisi, çocuklara tenis ve basket dersleri ile spor dolu bir gün yaşadı mahalleliler.

Yine yakın zamanda açılacak olan idari binada spor yapmaya gelenler için soyunma ve duş odaları; kadın, erkek ve engelli vatandaşlar için tuvaletler, idari ofis ve kafeterya bulunacak.

Ancak Kartal Belediyesinin ikram aracının yanı sıra patlamış mısır, pamuk şeker, çay ve kahve yine her yaşta vatandaşın keyifli zaman geçirmesini sağladı.

Karlıktepe Mahallesi Yıldız Caddesi üzerindeki spor parkı Kartal Belediyesi’nin son yıllarda hayata geçirdiği önemli projelerden biri olarak göze çarpıyor.

Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel ve yöneticilerin de yoğun ilgi gösterdikleri açılışta Yüksel hem parkı gezip denetledi hem de her yaşta vatandaşla sohbet etti.

Yüksel çocuklar kadar ebeveynlerin de parkı aktif olarak kullanmasını isterken, Kartal’da tenis gönüllüleri topluluğunun oluşmasını istedi ve ‘Bu kortlarda yeni tenisçilerin yetişeceğini’ söyledi.

Fotoğraflar için aşağıdaki bağlantıları açınız:

https://www.facebook.com/kartalinsesi.org/posts/pfbid025khD2AZn1jn1tDn1SFN3NEQWrBtoVk1Tro7UE1k6Z5n3RQA6Vvt2dqpTxtj8romEl

https://www.facebook.com/kartalinsesi.org/posts/pfbid02FmUPLic9FEpR6dthq9dqWDuFverXq3muu4Cv2cBXeuZs3Du2Gz3HWerKDxKLSCdml

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir