Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELKadınlardan Seçimin İkinci Turuna İlişkin Basın Açıklaması

Kadınlardan Seçimin İkinci Turuna İlişkin Basın Açıklaması

CHP Kadın Kolları Başkanı Birgül Karaba; “Bugün 81 il 973 ilçede il ve ilçe kadın kolu başkanlarımızla basın açıklaması yapıyoruz. Tarihi bir süreçten geçiyoruz. Ülkemizin kaderinin belirlenmesine iki gün kaldı. 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçim iki aday arasında değildir. Bir referandum niteliğindedir. Elbette her seçim çok önemli fakat bu seçim özellikle Türkiye Cumhuriyeti nüfusunun yarısını oluşturan biz kadınlar için hayati öneme sahiptir. Bir yanda esaret diğer yanda özgürlük duruyor.”

HÜDA PAR’IN MECLİS’E GİRİŞİ

“Cumhur İttifakı adeta bir kadın düşmanı koalisyonuna dönüştü. Kadınların kazanılmış tüm kazanımlarına göz diken Yeniden Refah Partisi ve Hizbullah terör örgütünün siyasi uzantısı olan HÜDA PAR’ın Meclis’e girişi ile Cumhuriyet tarihinin kadınlar açısından en karanlık parlamentosu oluşturuldu” diyen açıklamada “HÜDA PAR’ın inşa etmeye çalıştığı Türkiye’ye bir kez daha yakından bakalım diyerek; ‘Demokrasiye savaş açtılar, karma eğitim tehdit altında, kadınların yaşam hakkı gasp ediliyor, 6284 budanmak isteniyor, yoksulluk nafakası kaldırılmaya çalışılıyor, yalnız ve bekâr kadınları sahiplendirilecek’ açıklaması yapıldı.

“Gelin! Yeniden Refah Partisi’nin inşa etmeye çalıştığı Türkiye’ye de bakalım: ‘Kadının adı var yüzü yok, kadın erkek yan yana fotoğraf çektirmez, 6284 kaldırmayı düşünüyorlar, medeni kanun tehdit altında’ dendi.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Sandıklara sahip çıkma çağrısı yapılan açıklamada; “Sözün kısası: sandıklara gitmek, oy kullanmak zorundayız. Sadece oyumuzu kullanıp dönmek de yetmiyor, sandıklara sahip çıkmamız gerekiyor. Millet İttifakı olarak sandık güvenliği konusunda tüm tedbirlerimizi aldık. Her sandığa üç kadın müşahit çağrımıza ses veren herkese buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Haydi kadınlar, sandığa” dendi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı