Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGENELKARTAL AK PARTİ ARİF DAĞLAR'I ANDI

KARTAL AK PARTİ ARİF DAĞLAR’I ANDI

KARTAL AK PARTİ ARİF DAĞLAR’I ANDI

2004-2009 Yılları arasında Kartal’da AK Parti’den Belediye Başkanlığı yapan Arif Dağlar, vefatının 2. Yıldönümünde, AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programla mezarı başında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yad edildi.

 
AK Parti İlçe Teşkilatı ve Kartallıların kalabalık katılımıyla düzenlenen programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duadan sonra bir konuşma yapan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek; “Bu programa katılan hocalarımıza ve değerli kardeşlerimize, büyük ve güçlü Türkiye sevdalısı gönül dostlarımıza teşekkür ederim. Bizim medeniyet idrakimizde, herkesin faydalandığı ve varlığı devam ettiği müddetçe sevabı da devam eden hayırlar sadaka-i cariye diye tarif edilmiştir ve bu hayırları yapanların amel defterlerinin kapanmayacağı müjdelenmiştir. Merhum Arif Dağlar ağabeyimiz de, Kartal’a kazandırdığı eserlerle, ilkeleriyle, duruşuyla, dava adamlığıyla her daim ve inşallah kıymete kadar hayırla yad edilecektir” dedi.
Kartal Eski Belediye Başkanı Arif Dağlar ile söylenecek çok şey olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek; “Ben bugün bunlardan sadece bir tanesini tarihe not düşmek üzere hatırlatmak istiyorum. Bugün maalesef Kartal’ı çöküntü alanına çeviren ve hiçbir problemini çözemeyen sözde belediyelere inat, Arif Dağlar Başkanımız, 2008 yılında, herkesin gıptayla baktığı Kartal’la ilgili projelerini, ülkemizin sınırlarını bile aşarak Birleşmiş Milletler gündemine taşımış, “Bilişim Çağında Sürdürülebilir Kentleşme Forumunda dünyanın en büyük kentsel dönüşüm çalışmasını ve Kartalite Projesini anlatmıştı. Bugün Kartal’ı yönetenleri, Arif Dağlar Başkanımızın vizyoner bakışından, görev adamlığından ve çalışkanlığından ders çıkarmaya davet ediyoruz. Arif ağabeyimizin Kartal’a kazandırdığı hizmetleri kullandıkça, onu hayırla ve duayla anmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı