Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediye Başkan adayı Nevzat Şavluk, projelerini açıkladı meclis üyelerini tanıttı

Kartal Belediye Başkan adayı Nevzat Şavluk, projelerini açıkladı meclis üyelerini tanıttı

Yeniden Refah Partisi Kartal Belediye Başkan adayı Nevzat Şavluk Bülent Ecevit Kültür Merkez’inde kitlesel salon etkinliğinde projelerini açıkladı ve Kartal Belediyesi Meclis Üylesi adaylarını tanıttı.

Yüksel Fırat/Kartal

Şavluk  adaylıkta çekilmeyeceklerin belirterek: “31 Mart yerel seçimlerde 81 il ve 922 ilçede beldelerde tek başımıza seçime girmeye karar verdik. En demokratik hakkımız sonrası tabii bazı siyasi partileri rahatsız etti bu durum. Önce algı oyunlarıyla adaylıktan çekilecekler, efendim meclis üyeleri istifa edecekler, şöyle böyle diye bir sürü algı operasyonu maruz kaldık. Sonra medya ambargosu. 31 Mart sabahına kadar çalışacağız, 1 Nisan’da belediyenin anahtarını alacağız,” dedi.

Programda Yeniden Refah Partisi Kartal SKM Başkanı Cevdet Morkoç, YRP MYKY Üyesi İsmail Kızılgöz, YRP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Özer’in selamla konuşmalarının ardından

Şavluk projelerinin sunumunu yaptı:

Nüfus ve Aile Hayatı: Kartal ilçesinde nüfus azalıyor ve aile hayatı zayıflıyor. Belediye, ailelere destek olacak programlar ve eğitimler sağlamayı planlıyor.

Sosyal Yardımlar ve Engelliler: Muhtaç kişilere ve engellilere yönelik sosyal yardımların artırılması ve iş imkanlarının sağlanması hedefleniyor.

Afet ve Acil Durum Hazırlığı: Deprem gibi acil durumlara karşı hazırlıklı olmak için AFAD eğitimleri ve ilk yardım eğitimleri düzenlenmesi planlanıyor.

Eğitim ve İstihdam: Üniversite mezunlarının istihdamı için destek programları oluşturulması ve işe göre eğitim fırsatlarının sunulması öngörülüyor.

Hayvan Hakları ve Kontrolü: Sokak hayvanlarının kontrol altına alınması ve şehir içinde yaşam alanları sağlanması planlanıyor.

Çevre ve Doğal Kaynaklar: Geri dönüşüm tesislerinin kurulması, su kaynaklarının korunması ve suyun halka ulaştırılması hedefleniyor.

Kültürel ve Spor Faaliyetleri: Kültürel etkinliklerin ve spor tesislerinin artırılması planlanıyor.

İş ve İhale Politikaları: Ehliyet ve liyakata dayalı iş ve ihale politikaları benimsenerek adil ve şeffaf bir yönetim sağlanması öngörülüyor.

Kamu Hizmetlerinde Adil İstihdam: Belediye personeli arasındaki maaş uçurumunun azaltılması ve adil istihdam politikaları izlenmesi hedefleniyor.

Kentsel Dönüşüm ve Altyapı: Kentsel dönüşüm projelerinin halkın çıkarlarına uygun şekilde gerçekleştirilmesi ve altyapının iyileştirilmesi öngörülüyor.

Yeniden Refah Partisi Kartal Belediye Meclis Üyesi adayları: Halit Küçükali, Fahri Çelebi, İbrahim Akbal, Zafer Sonduk, Ali Çetik, Ahmet Özmen, Sıtkı Tat, Leyla Karakoç, Mustafa Duman, Cevdet Morkoç, Ahmet Erdoğan, Ufuk Kılıç, Hasan Koca, Yusuf İslamoğlu, Gizem Kılıçkaya, Nimetullah Erşahin, Havva Aydın, Kaan Kılıç, Burak Kiraç, Ergun Koysurenbars, Sinan Uysal, Cemil Aydın, Musa Yazıcı, Emrah Irmak, İbrahim Şengül, Cihat Dastan, Fesi̇h Sola, Ata Omer Cılbır, Burak Taşcı, Cüneyt Sun, Rahmi Elmas, Korkut Özdemir, ve Mesut Sunduvaç.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı