Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediye Başkanı Yüksel’den Sanatçı Niyazi Koyuncu’ya Davet

Kartal Belediye Başkanı Yüksel’den Sanatçı Niyazi Koyuncu’ya Davet

Aynur Doğan, Metin-Kemal Kahraman, Niyazi Koyuncu ve Apolas Lermi konserlerinin iptal edilmesi ülke gündemine otururken Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’den Sanatçı Niyazi Koyuncu’ya davet.

Aynur Doğan, Metin-Kemal Kahraman, Niyazi Koyuncu ve Apolas Lermi konserlerinin “değerleri paylaşmadığı” veya “sakıncalı” görülmesi gerekçesi ile iptal edilmesinin ardindan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Sanatçı Niyazi Koyuncu’yu Kartal Kitap Fuarı’nın açılışına davet etti.

AK Parti Pendik Belediyesi  kurumlarının değer yargılarını ve görüşlerini paylaşmayan bir müzisyenin Pendik meydanlarında konser vermesine müsaade edilmeyeceğini ileri sunarak Müzisyen Niyazi Koyuncu´nun Pendik Meydanı’nda düzenleyeceği etkinliğe izin verilmedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’den Sanatçı Niyazi Koyuncu’ya Davet

Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin bugün Pendik Sahil Meydanı’nda düzenleyeceği etkinlikte, vereceği konsere Pendik Belediyesi tarafından izin verilmeyen sanatçı Niyazi Koyuncu’yu Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Kitap Fuarı’nın açılışına davet etti.

Müzisyen Niyazi Koyuncu, Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin bugün Pendik Sahil Meydanı’nda düzenleyeceği etkinlikte, konserinin Pendik Belediyesi tarafından engellenmesi sonrası sosyal medya hesabından ”Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin 25.05.2022 (bugün) tarihinde Sahil Meydanı’nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almam, Pendik Belediye Başkanlığı tarafından engellenmiştir. Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının “değer yargılarını ve görüşlerini” paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur. Tüm yasaklara ve ötekileştirme çabalarına rağmen şarkılarımızı hep birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz.“ şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medyada Niyazi Koyuncu’nun paylaşımı sonrası Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de kendi sosyal medya hesabından müzisyeni Kartal Kitap Fuarı açılışına davet ederek “Kartalımızın sahneleri sana her zaman açıktır sevgili @niyazikoyuncu. 10 Haziran’da başlayacak Kitap Fuarımızın açılışını birlikte yapmak için seni Kartal’a davet ediyoruz.” dedi.

Yapılan davetten dolayı memnuniyetini ifade eden ve Başkan Gökhan Yüksel’e teşekkür eden Koyuncu, daveti kabul edip şarkılarını özgürce tüm halkla beraber söyleyeceğini yazdı. Koyuncu, “Nazik davetiniz için ve daha kıymetlisi, desteğiniz için çok teşekkür ederim. Orada olup şarkılarımızı özgürce tüm halkımızla beraber söyleyeceğiz. “ cevabını verdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş