Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATSanat Topluluğu “Yine Şiirdeyiz İşte” Dedi

Sanat Topluluğu “Yine Şiirdeyiz İşte” Dedi

Kartal’da Sanat Topluluğu “Yine Şiirdeyiz İşte” Dedi

“İçinden geçtiğimiz bu boğucu zamanlara inat  sanatın bizleri birleştirdiği yolda  biraz nefes almak, birlikte aynı  heyecanı ve güzellikleri  paylaşmak” için yola çıkan sanatçılar 21 Mayıs Cumartesi günü “Yine Şiirdeyiz İşte” adlı etkinlikle Kartallı sanatseverlerle buluştu.

“Sanatın etkisi suya taş atmak gibidir, halkalar büyür bir gün hepimize ulaşır. İyileşmenin, aydınlanmanın ve güçlü bir ses olmanın yolu sanattan geçiyor” diyen Fatma Işık ve sanatçılar sanatseverler gibi halkanını büyümesinden memnun ayrıldılar etkinlikte

Yakacık Kültür Merkezi’nde edebiyatımızın güçlü kalemlerinden Cezmi Ersöz’ün imza ve söyleşisi ile başladı etkinlik.

Sonrasında şair Murat Kayış ve şiir yorumcusu Haydar Ertem’in Hasan Hüseyin Korkmazgil, Adnan Yücel, Nazım Hikmet, Edip Cansever, Ahmet Erhan, Haydar Ergülen gibi değerli şairlerden şiirler okudular.

Kartal’ın tanınan ve sevilen isimleri yazar ve müzisyen Kâmil Unutkan gitarıyla, Tekin Dinçer bağlamasıyla ve Mustafa Özkök kemanıyla dinleti sundu. Şiir ve müzikle dolu programda keyifli ve duygulu anlar iç içe yaşandı.

Programı hazırlayıp sunan Fatma Işık “Dostlarımı aynı sahnede buluşturmanın, bizi izlemeye gelen, desteğini eksik etmeyen sevdiklerimize şiir ve müzik dolu dakikalar yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sanatın etkisi suya taş atmak gibidir, halkalar büyür bir gün hepimize ulaşır. İyileşmenin, aydınlanmanın ve güçlü bir ses olmanın yolu sanattan geçiyor. Gelin bu gücü kullanalım ve bütün farklılıklarımıza itiraz ederek sanatın bizleri birleştirdiği yolda hep birlikte yürüyelim” dedi.

Biçimini bulan program aynı kadro ile etkinliklerine devam edecek.

Etkinliği gerçekleştiren isimler katılım ve desteğinden dolayı tüm dostlarına teşekkür ettiklerini, farklı şehirlerde oldukları için fazla prova imkanı bulamadıklarını ve buna rağmen başarılı bir program gerçekleştirdiklerini, önümüzdeki günlerde farklı şehirlerde aynı formatta programlarla ve aynı kadro ile yollarına devam edeceklerini belirttiler.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı