Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaEMEKKartal Belediye işçiler eylemlerini mesaiye kalmayarak sürdürecek

Kartal Belediye işçiler eylemlerini mesaiye kalmayarak sürdürecek

DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şube’de örgütlü olan Kartal Belediye işçileri kalan alacaklarının ödenmesi için tüm birimlerde yarım gün iş bıraktı. Eylem ödemeler tamamlana kadar mesaiye kalmayarak devam edecek.

Yüksel Fırat/Kartal

DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şube’nin aldığı yarım gün iş bırakma eylemi Kartal Belediyesi’nin tüm birimlerinde tam katılımla gerçekleşti.

İş bırakma eylemi Kartal Belediyesi’nin, ödemelerin başlayacağı ve Mayıs ayı sonuna kadar tüm ödemelerin tamamlanacağına ilişkin açıklaması ile tamamlandı.

Sendika’nın eylem kararının ardından dün Kartal Belediye Meclisi’nde Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ödemlerin yapılacağı ve Mayıs ayı sonuna kadar tüm ödemelerin tamamlanacağını açıklamıştı.

Bugün eylemin başlamasının ardından Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Yasin Ünder, Mustafa Ağdaş ve Hayri Doğruyol Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şube Başkanı Hasan Kandil, şube yönetimi, temsilci ve işçilerle görüşerek Başkan Yüksel’in açıkladığı takvime uyacaklarını ve ödemeleri gerçekleştireceklerini ilettiler.

DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şube Başkanı Hasan Kandil, Kartal Belediyesi önünde yaptığı açıklamada; Kartal Belediyesi ödemeler için Kartal Belediye Meclisi’nde borçlanma ve gayrimenkul satışı ile ilgili işlemler başlattı. Ve bizden 25-26 Mayıs tarihine kadar bir süre istediler” dedi.

Kandil ödemelere ilişkin yapılan açıklama ile ilgili olarak; “Başkanın söylemi;

Bu hafa Cuma günü ticketler açılacak,

Haftaya Çarşamba günü maaşların ham kısmı yatırılacak,

25-26 Mayıs’a kadar tüm alacaklar yatırılacak” dedi.

Kandil, “Ödemlerde acil durumu olan arkadaşlarımızın durumları çözülecek. Ay sonuna kadar idare edeceğiz. Ay başında sonra da aynı duruma düşersek; Tam gün iş kapatmalarla bu süreci devam ettireceğiz.” dedi.

EYLEM MESAİYE KALMAYARAK DEVAM EDECEK

Eylemin mesaiye kalmayarak devam edeceğini belirten Kandil, “Tüm birimlerde mesaiye kalmıyoruz. İşçi arkadaşlar mesaiye çıkmıyorlar. Hafta sonlarımızı evlerimizde kalarak değerlendireceğiz. Çünkü almadığımız paralarını karşılığını çalışarak vermeyeceğiz. Arkadaşlarımızın çoğunluğu bu biçimde devam etmesini istiyor.”

Fotoğraf: Yüksel Fırat

Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Yasin Ünder, Mustafa Ağdaş ve Hayri Doğruyol eylemin bitiş saatine yakın bir kez daha Kartal Belediyesi önünde Şube Başkanı Hasan Kandil, şube yöneticileri temsilci ve işçilerle görüşerek ödemeler konusunda söylediklerini bir kaz teyit edip, sendika olarak eylemin işçinin hakkı olduğunu ve buna saygı duyduklarını, diyaloğa hep açık açık olacaklarını belirttiler.

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı