Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaEMEKKartal Belediye işçileri alacakları için eyleme hazırlanıyor

Kartal Belediye işçileri alacakları için eyleme hazırlanıyor

Yüksel Fırat/Kartal

Kartal Belediye işçileri eksik yatan alacaklarının yatırılması için yarın eyleme çıkacak. Kartal Belediye işçileri eksik  yatan ücretlerinin bugün yatırılmasını beklerken Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Mayıs ayı sonunu işaret etti.

Kartal Belediyesi işçi ücretlerini ödemede zorlanırken sorunu borç ve gayrimenkulleri satarak aşmaya çalışmaktadır.

GAYRİMENKULLER SATILACAK

Kartal Belediyesi, Kartal Belediyesi Meclisi’ne; Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Hürriyet Mah., G22A10C4C pafta, 12373 ada, 6 ve 14 parsel sayılı taşınmazlarda Belediyemize ait hisselerin satılması; Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Hürriyet Mah., G22A10C4C pafta, 12373 ada, 6 ve 14 parsel sayılı taşınmazlarda Belediyeye ait hisselerin satılması; G22A10D2B pafta, 11988 ada, 5 parsel sayılı taşınmazın satılması ve borçlanma teklifi sundu.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel bu satışlar, borçlanma ve gelecek vergiler üzerinden Mayıs ayı sonuna kadar ödemeleri tamamlayacağını söylerken, işçiler zaten tam ödenen ücretlerle bile ay sonunu getiremediklerinden geriye kalan alacakların hemen ödenmesini istemektedirler.

İŞÇİLER YARIM GÜN İŞ BIRAKARAK

DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şube’de örgütlü olan Kartal Belediye işçileri alacaklarının ödenmesi için tüm birimlerde yarım gün iş bırakarak içinde bulundukları yoksulluğu ve kararlılıklarını gösterecekler.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Meclisi’nde yaptığı açıklamada işçilere Mayıs ayının sonunu işaret etti.

Yüksel yaptığı açıklamada; Çok yüksek bir geçiş dönemindeyiz 31 Mart’tan sonra attığımız ve atacağımız adımlar var. Bugün de zaten finansal anlamda hem borçlanma hem de kendi gayrimenkullerimizle alakalı bazı süreçleri de devreye koyuyoruz. Dolayısıyla Mayıs ayının içerisindeyiz vergi ayındayız. Mayısın sonuna kadar hiçbir çalışan arkadaşımızın hiçbir alacağı kalmaz. Onlar bizim kardeşlerimiz. Dolayısıyla eksik kalan her şey bizim adımıza da eksik yaşanmış olur. Kendi çalışma arkadaşlarımızı aynı hassasiyette haklarını hukuklarını koruyarak alacaklarıyla ilgili düzenlemeyi hızlandıracağız ve ay sonunda hiçbirinin hiçbir alacağı kalmaz” dedi.

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı