Kartallıların can güvenliğinin olmadığı ana arter kaldırımları

yazar:

kategori:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana arterlerde kaldırımlara yerleştirdiği otopark bariyerleri yayların can güvenliğini tehlikeye atan kalıntılara dönüştü.

Yüksel Fırat/Kartal

Fotoğraf: Yüksel Fırat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana arterlerde kaldırımlara araçların park etmesine engel olmak için yerleştirdiği otopark bariyerleri işyeri sahipleri vb. kişiler tarafından keyfi bir biçimde kırılıp atılırken montaj vidaları ise tuzak haline gelmektedir.

Yaşlıların ve çocukların da kullandığı bu kaldırımlarda montaj vidaları küçük kazalardan daha büyük kazalara davetiye çıkarmaktadır. Vatandaşların bu çivilere takılarak ana yola düşmesi en büyük tehlike potansiyelidir.

Bu otopark bariyer montaj vidaları Kartal’ın her bölgesinde bu tehlikeyi barındırmaktadır. Bu bariyerleri sorumsuzca kırıp bu tehlikeyi yaratanlar kuşkusuz birinci derecede sorumludurlar. Ancak bu sorumsuzluğa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi sorumsuzluğu ile göz yumamaz.

Bu otopark bariyerleri ve montaj vidaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundadır. Bunları bu halde bıraktığından olası küçük ve büyük her kazada sorumluluğu olacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi otopark bariyerleri montaj vidalarının Kartallılar için tehlike olmaktan çıkarmalı ve vatandaşlar için güvenle yürünecek kaldırımlar sağalmalıdır.

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir