Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaEMEKKARTAL BELEDİYE İŞÇİLERİ 4+4 ZULMÜNE HAYIR DEDİ

KARTAL BELEDİYE İŞÇİLERİ 4+4 ZULMÜNE HAYIR DEDİ

Yüksel FIRAT


2020 Haziran Ayına kadar 6 ayda bir yüzde 4’lük artışlarla açlığa mahkum edilen belediye işçileri bu kez Kartal’da haykırdılar: asgari ücret farkları ücretlere yansıtılsın diye.

Kartal Belediyesi Başkanlık Binası önünde toplanan işçiler yürüyüş korteji olarak postaneye yürüdüler. İmzaladıkları dilekçeleri Aile Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanlığına ve Maliye Bakanlığına gönderdiler.

Sendika adına yapılan açıklamada Ocak ayında açıklanan % 20.30 enflasyon oranına karşılık işçilerin alacakları zam artışlarıyla ücretlerinin asgari ücretin altında bir düzeyde bulunduğunu vurgulayan Mahmut Şengül, yaşanılan krizin artan negatif etkisiyle ücretlerin enflasyon karşısında eridiğini hatırlattı ve  işçilerin ne insanca yaşanabilecek bir ücrete ne de sağlıklı çalışma koşullarına sahip olabildiklerini vurguladı.

“Bu sebepten dolayı buradan yetkililere ve sorumlu Aile Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanlığına ve Maliye Bakanlığına dilekçe ile çağrımızı yapıyoruz.” diyen Şengül, “bir an önce bu iki Bakanlığın, bu konuda bir düzenleme yaparak, asgari ücrete gelen % 26’Iık zammın KHK ile geçen işçileri kapsamasını ve bunun üzerinde KHK’nın belirlediği %4’Iük artışa eklenmesini talep ediyoruz” dedi.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş