Cumartesi, Mayıs 27, 2023
Ana SayfaEMEKKartal Belediye İşçileri TİS Görüşmelerine Sloganlarla Eşlik Etti

Kartal Belediye İşçileri TİS Görüşmelerine Sloganlarla Eşlik Etti

Kartal Belediye İşçileri TİS Görüşmelerine Sloganlarla Eşlik Etti

Kartal Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşme sürecinde süren görüşmelerde yine sonuç çıkmadı.  TİS görüşmelerine gelen teklife işçiler ‘Dalga mı geçiyorlar?’ diye tepki gösterdi.

İstanbul Kartal Belediyesinde 2022-2024 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşme sürecinde Kartal Belediyesi Kartursaş şirketi adına SODEMSEN ile Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube arasında süren görüşmelerde parasal konulara gelindiğinde kesilmişti.

Bir önceki görüşmenin ardından, Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Murat Aydoğan yaptığı açıklamada “Bizim için görüşme bitmiştir. Verdiğimiz teklifler belli. Tekliflerimiz kabul ediyorlarsa buyursunlar. Bu tutumları devam ederse arabulucu sürecinde de görüşmeyeceğiz. Greve çıkacağız” demişti.

Kartal Belediyesi dün tekrar yeni bir teklifle görüşme talebinde bulundu. Görüşmeler tekrar başladı. Saatler süren görüşmenin ardından Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Murat Aydoğan yine benzer bir açıklama yaparak; “Verdikleri teklif en son tabanda 6500- 6600 (İşçiler bu rakamı duyunca ‘Dalga mı geçiyorlar?’ diye tepki gösterdi.) Bu teklifi teklif olarak da kabul etmediğimizi söyledik. Kendileri bir çalışma yapıp bize döneceklerin söylediler. Masada kalkan taraf olmayacağımızı söyledik. Ama böyle ciddi olmayan tekliflerle, bir daha görüşemeyeceğimiz de söyledik. Yeni bir düzenleme yapıp bize döneceklerini söylediler. Beklemekten başka şansımız yok” dedi.

İŞÇİLER BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCISINA TEPKİLİ

Kartal Belediye İşçileri bir önceki teklife kızgınlıklarını ve kararlılıklarını göstermek için TİS görüşmeleri sürerken belediye önünde toplandılar.

Hiç kesilmeyen sloganlarla görüşmenin sonucunu beklediler. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in görüşmede olmadığını öğrendiklerinde “İşçiler Burada Başkan Nerede?” sloganıyla protesto ettiler.

Ama işçilerin kızgınlığının hedefinde Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Aksu vardı. Bir işçinin “Çöpten plastik topluyor satıyorum. Açız aç” demesinin ardından işçiler “Burası Kartal Sarıyer Değil”, “Oktay Başkan Şaşırma Sabrımız Taşırma” sloganlarıyla tepki gösterdiler.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı