Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaEMEKKartal Belediyesi ‘KARKAM’ ile İstihdamı Sağladı

Kartal Belediyesi ‘KARKAM’ ile İstihdamı Sağladı

Kartal Belediyesi ‘KARKAM’ ile İstihdamı Sağladı

2019 yılında Kartal Kariyer Merkezi (KARKAM)’ni kuran Kartal Belediyesi, Kartal’da iş arayan vatandaşlarla işverenleri bir araya getiriyor.

270 Vatandaşın İstihdamı Sağlandı

Bünyesinde işsizler için bir havuz oluşturan Kartal Belediyesi, bu havuza aynı zamanda çalışan arayan şirket ve firmaları da dâhil ederek onları, iş arayan vatandaşlarla bir araya getiriyor. Kartal Belediyesi resmi internet sitesinde oluşturulan üye girişleri ile iş arayan vatandaşlar, işverenlerin oluşturduğu açık pozisyonlara başvuruda bulunabiliyor.

Kartal Belediyesi bu çalışmalar kapsamında; 270 vatandaşın eğitim, sağlık, kimya, inşaat ve makine mühendisi, elektrik elektronik, üretim, hizmet, gıda, tekstil, satış pazarlama, bankacılık sigortacılık ve güvenlik alanlarında istihdam edilmesine önayak oldu.

Firmaların talepleri doğrultusunda işverenler ile işsizleri buluşturan Kartal Belediyesi’nin bünyesinde oluşturulan özgeçmiş havuzuna, iş-öğrenim bilgilerini giren Kartallılar, firmaların talepleri doğrultusunda işyerlerine yönlendiriliyor.

“İşsizlik Sorunu İle Mücadele Etmeyi Kendimize Görev Bildik”

Konuya ilişkin açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Göreve geldiğimiz ilk yıl, öncelik verdiğimizi konulardan bir tanesi işsizlik sorunu oldu. İşveren ile iş arayan komşularımızı, ihtiyaçları, mesleki ve kişisel yetenekleri doğrultusunda profesyonel platformda buluşturan sosyal sorumluluk projesi KARKAM’ı, 2019 yılında zaman kaybetmeden devreye soktuk. İstihdam konusu her ne kadar merkezi hükümetin sorumluluk alanında olsa da, sosyal belediyecilik anlayışımız gereği ilçemizdeki işsizlik sorunu ile mücadele etmeyi kendimize görev bildik ve bu vesile ile bir nebze de olsa komşularımızın yüzünü güldürdük. Projelerimizi geliştirerek insanı merkeze aldığımız çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı