Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaYEREL YÖNETİMKartal Belediyesi, Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Kartal Belediyesi, Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Kartal Belediyesi, Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kartal Belediyesi’ne bağlı ekipler, kurban satış alanındaki çalışmalarını ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Kartal Belediyesi tarafından Kordonboyu Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde bulunan boş arazide kurulan kurban satış ve kesim alanında vatandaşların sağlıklı, rahat ve temiz bir şekilde kurbanlık alabilmesi için bütün detaylar düşünüldü. Kordonboyu Mahallesi sınırları içinde yer alan eski Eczacıbaşı arazisinde kurulan pazarda, hem kurbanlık hayvanların sağlığı hem de memleketin dört bir yanından hayvanlarını Kartal’a getiren satıcıların konforuna yönelik birçok yenilik hayata geçirildi.

48 bin metrekare büyüklüğe olan sahip alanda; zemin düzleştirilerek asfalt kırığı ve mıcır serildi, arazideki otlar temizlendi ve her kurban çadırına su ve elektrik ulaştırılması sağlandı. Satıcıların kurban satış ve kesim alanında bulunduğu süre boyunca konforlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak için mobil mescit, duş, tuvalet ve kafeteryalar kuruldu.

Ayrıca Kartal Belediyesi tarafından büyükbaş ve küçükbaş için iki ayrı kesimhanenin inşası da tüm hızıyla devam ediyor. Kurban Bayramı’ndan önce inşası tamamlanacak olan ve son teknolojinin kullanılacağı kesimhaneler sayesinde vatandaşların kurbanlarını kolaylıkla ve temiz bir ortamda kesebilmeleri sağlanacak.

Kartal Belediyesi kurban satış ve kesim alanında,  kaçan kurbanlıkların sorunsuz bir şekilde yakalanması için de özel eğitimli ekipler bulunuyor. Ayrıca sıcak yaz günlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için de düzenli olarak ilaçlama çalışmaları yapılıyor.

İstanbul’un en büyük kurban satış alanlarından biri olan alanda, Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sürekli olarak denetimler de gerçekleştiriliyor. Denetimler kapsamında kurban satış ve kesim alanında Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veteriner hekimler tarafından; hayvanların genel sağlık durumu, kulak küpeleri, pasaport ve nakil belgeleri ile koruyucu aşılarının yapılıp yapılmadığıyla ilgili kontroller gerçekleştirildi.

Kartallı vatandaşların huzur ve güven içerisinde ibadetlerini gerçekleştirmeleri için azami gayret ile çalıştıklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kurban Bayramı’nda halkımızın temiz ve rahat şekilde kurbanlarını kesmesini sağlamak için her türlü tedbiri aldık. Kurban Bayramı öncesinde devam edecek olan denetimler ve kurban kesimleri sonrası için aldığımız tedbirlerle vatandaşlarımızın Kurban Bayramı ibadetini sağlıklı, rahat ve hijyenik şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacağız.” dedi.

KURBAN KESİM YERLERİ

1)            KARTAL İLÇESİ KAMU KURUMLARINI VE HİZMETLERİNİ DESTEKLEME DERNEĞİ

ADRES: KORDONBOYU MAH. ANKARA CAD. NO: 51           

TELEFON: 0216 377 28 03-0216 377 28 04-0532 323 32 09

2)            ÜNLÜER GURME RESTORAN VE GIDA SAN. TİC.LTD. ŞT.

ADRES: SOĞANLIK ORTA MAH. GÜZELGÜN SK. (ESKİ ADI YALNIZ SELVİ CAD.)  NO: 3 VE NO: 7   

Kartal /İST.

TELEFON: 0532 213 60 94 / 0216 309 87 10 -11-12 

3)            HALİL İBRAHİM POLAT 

ADRES: YALNIZ SELVİ CAD. NO:6 KARTAL/İST.  (ESKİ REAL AVM ÜST KATI)

TELEFON: 0532 568 56 14       

4)            ÇINAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ADRES: CEVİZLİ MAH. MUSTAFA KEMAL CAD. NO:8 

TELEFON: 0555 697 53 25

5)            İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ HİCRET DERNEĞİ

ADRES: ESENTEPE MAH. MİLANGAZ CAD. NO:43 KARTAL / İST.

TELEFON: 0533 654 53 13

6)            ŞAHİN OTO YIKAMA

ADRES: ESENTEPE MAH. KOCATEPE CAD. NO:8/1 KARTAL/İST.

TELEFON: 0532 485 47 04

7)            ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ KARTAL TEMSİLCİLİĞİ

ADRES: SOĞANLIK ORTA MAH. BEKTAŞ SK. No:1 (ESKİ REAL AVM ÜST KATI)

TELEFON: 0544 213 14 61

8)            ESENTEPE GARAGE OTO YIKAMA            

ADRES: ESENTEPE MAH. TUNA CAD. NO:1 KARTAL/İST  

TELEFON: 0542 628 97 98

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı