Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaKARTALKartal Belediyesi’nden Mardin’e Kitap

Kartal Belediyesi’nden Mardin’e Kitap

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün 2015 yılında başlattığı “Kitaplar Kartal’dan Okuması Sizden” proje kapsamında kitap yardımları devam ediyor.

Kitap ve oyuncak paylaşım kumbaralarından çıkan kitaplar

Kartal genelinde sekiz noktada bulunan kitap ve oyuncak paylaşım kumbaralarından çıkan kitaplardan kullanılamayacak durumda olanları, geri dönüşüme gönderen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, iyi durumda olan kitapları ise talepte bulunan kurumlara bağışlamaya devam ediyor. Önceki kitap yardımları ile ilgili olumlu geri dönüşler alan Kartal Belediyesi, son aylarda toplanan kitapları ise Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi’ne gönderdi.

Kitap Bağışlarının Sayısı 15 Bin 600’ü Aştı

Proje kapsamında 2015-2019 yılları arasında 50 farklı şehre gönderilen kitap sayısı 15 bin 600’ü aştı. Öte yandan kitap talebinde bulunan ihtiyaç sahibi okul, hastane, kafe, askeriye gibi kurum ve kuruluşlara Kartal Belediyesi’nin kitap bağışı devam ediyor.

Paylaşım kumbaralarına kitap bırakarak destek olan tüm Kartallı vatandaşlara teşekkür eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz tarafından ilçemiz geneline yerleştirilen kumbaralardan toplanan kitaplar, köy okullarında eğitim gören kardeşlerimizle buluşmaya devam ediyor. Duyarlı komşularımızın, yeniden değerlendirilmek üzere kumbaralara bıraktığı roman, hikâye, öykü ve masal kitaplarını çeşitli il, ilçe ve köy okullarına göndererek eğitime destek veriyoruz. On binlerce kişiye ulaşan sosyal sorumluluk projemizin devamını sağlayarak hem çevreci belediye misyonumuza uygun hareket edecek hem de ülkemizin okuma oranına katkı sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş