Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAKartal CHP Örgütü "Kartal da Yeniden İSTANBUL DA YENİ BİR BAŞLANGIÇ" pikniğinde...

Kartal CHP Örgütü “Kartal da Yeniden İSTANBUL DA YENİ BİR BAŞLANGIÇ” pikniğinde buluştu.

Kartal CHP Örgütü “Kartal da Yeniden İSTANBUL DA YENİ BİR BAŞLANGIÇ” pikniğinde buluştu.

Yüksel FIRAT

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütünün organize ettiği  “Kartal da yeniden İSTANBUL DA YENİ BİR BAŞLANGIÇ” pikniği partililerin seçim yorgunluğunu attığı ve seçim zaferini kutladıkları bir etkinlik oldu.

Yüzlerce parti üyesinin katıldığı piknikte CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel birer konuşmayla katılımcıları selamladılar.

Seçim döneminde Kartal’da yoğun emek harcayan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan; “Şimdi sosyal demokratlar İstanbul’da iktidar. Bunu, emeğinizle yüreğinizle kazandınız” diyerek selamladı partilileri.

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi kazanılan seçim zaferlerinin coşkusuyla selamladı üyelerini. Çelebi yaptığı konuşmada; “Yeniden Kartal, yeni bir başlangıç ve yeni birliktelikle birlikte bu birlikteliğimizi bu mutluluğumuzu daha pekiştirilmeliyiz. Türkiye’de iktidar olma amacı için bu birlikteliğimiz çok önemli. Bugün burada eğleneceğiz bu birlikteliğimizin tadını çıkaracağız.

25 yıl aradan sonra büyükşehir belediye başkanlığını sizlerin destekleriyle, katkılarıyla kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kocaman bir teşekkür, bir alkış. 32 yaşında Kartal’da Belediye Başkanımız olan gece gündüz uyumadan sahalarda olan herkesin elini tutan, herkesi kucaklayan ve herkese ‘komşum’ diyen Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’e kocaman bir alkış.

Biz mutluyuz umuyorum ki siz de mutlusunuzdur. Ama asıl olan omuzlarımızda büyük bir yük var. Sizler görev verdiniz Ekrem Beyi ve Gökhan Başkanı İstanbul’da belediye başkanı yaptınız. Asıl olan bundan sonra bu sorumluluğu sonuna kadar götürmektir.

İnanıyorum ki, 1923’ kalmadan Türkiye’de genel anlamda Cumhurbaşkanlığı değil de demokratik parlamenter sistemi tekrar getirerek iktidar olacağız. Sevgili genel başkanımızın önderliğinde ve liderliğinde bu iktidarı sizinle birlikte tekrar yaşayacağız. Yerel yönetim seçimlerinde bu başarıyı bizlere kazandıran sevgili Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Tabii ki, bundan sonraki süreçte bizlere liderlik ve önderlik yapacak sevgili genel başkanımızdır. Sevgili Genel Başkanımız Kemal Kılçdaroğlu’nu kocaman alkışlayalım.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde ve önderliğinde iktidarı çok yakın bir zamanda yakalayacağız. Bugün burada eğlenelim ama yarından itibaren iktidar oluncaya kadar çok çalışmamız gerekecek. Genel iktidarda iktidar olacağımız inancıyla hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de  ‘büyük ailem’ dediği partilileri selamlayıp teşekkür etti. Gökhan Yüksel yaptığı selamlamada; “Sevgili Kartallılar, sevgili dostlarım, değerli büyük ailem hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sizlerle buluşmak, sizlerle bir arada olmak çok güzel, çok keyifli” dedi.

Yüksel; “Söylenecek çok söz yok. Söylenecek sözler 31 Mart’ta söylendi. Konuşulacak şeyler, söylenecek sözler 23 Haziran’da söylendi. Elinize kolunuza sağlık, emeğinize sağlık, İyi ki varsınız. İyi ki hep bir aradayız.

Bugünde sonra bizlere düşen vazife de hem Kartal’da hem İstanbul’da bütün herkesi kucaklamak ve hizmet kalitesini artırmak için koşturmak olacaktır” diyerek tamamladı sözlerini.

Pikniğe CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kartal ilçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP İlçe Örgütü Yönetim Kurulu, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları M.Oktay Aksu, Adem Uçar, İmam Aydın, CHP Kartal ilçe Gençlik kolları Başkanı Beytullah Yılmaz ve Gençlik Yönetim Kurulu, Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kartal belediyesi Kartansaş Aş.Genel Müdürü Düzgün Çapar, CHP Kadın kolları yönetimi, CHP Kartal belediye meclis üyeleri, Umut Daştan, Gülay Boyraz, Hayri Doğruyol, Olcay Özgön, Aysel Yücel, Şefik Özdemir, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı Selim Akdoğan ve Yönetimi Kurulu, CHP Mahalle Birim Temsilcileri, CHP Pendik İlçe Örgütü olmak üzere geniş bir katılım sağlandı.

Piknik, Sanatçı Songül Avcı, Hüseyin Özmeral, Ahmet Zaman ve Domane Dersim’in sunumlarıyla halay, horon ve şarkılarla devam etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı