Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL KARLIKTEPE’DE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

KARTAL KARLIKTEPE’DE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin asfaltlama çalışmaları  Karlıktepe Mahallesi’nde devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel çalışmaları yerinde inceledi.

6 Sokağa Toplam 2 Bin Ton Asfalt Serilecek
Hızır Reis, Rüştiye, Fıstık Ağacı, Taç, Andaç, Çayırbaşı Sokaklarını kapsayan asfaltlama çalışmalarında ekipler ilk etapta Hızır Reis Sokak’taki eski asfaltı söküp sokağı molozlardan, toz ve asfalt kırığından arındırdı ve yeni asfalt için hazır hale getirdi. Bir sonraki aşamada ise 320 metre uzunluğundaki sokağa 500 tonluk yeni asfalt serimi yapılarak, araç ve yaya trafiği için güvenli hale getirildi.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Karlıktepe Mahallesi’nin diğer sokakları için de asfalt mesailerine aralıksız devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Hızır Reis, Rüştiye, Fıstık Ağacı, Taç, Andaç, Çayırbaşı Sokaklarına toplamda 2 bin ton asfalt dökülmüş olacak.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de asfalt çalışması yapılan sokakları başkan yardımcıları, birim müdürleri ve teknik ekip ile birlikte gezerek çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi aldı.
“Kartal’ı Cazibe Merkezi Haline Getirmek İçin Ciddi Yatırımlar Yapıyoruz”
Çalışmalar hakkında konuşan Başkan Gökhan Yüksel, “Bizim belediye olarak yaptığımız en temel işlerden biri, idari sınırlarımız içindeki cadde ve sokakların Kartallı komşularımız için daha konforlu ve güvenli olmasını tesis etmektir. Çok ciddi bir program ile asfalt serim çalışmalarını yürütüyoruz. Söz verdiğimiz gibi Kartal’ı cazibe merkezi haline getirmek ve komşularımızı güvende tutmak için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu çalışmalar bizi, ilçemizin geleceğine yönelik vizyonuna bir adım daha yaklaştıracak. Belediyemizin emektar işçileri de çukurları ve bozuk yolları onarmak için her gün büyük bir gayretle çalışarak olağanüstü bir iş çıkartıyorlar. Hepsine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı