Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGENELKartal Kaymakamı Abdullah Demir Tam Açılmaya Uygunluğu Denetledi

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir Tam Açılmaya Uygunluğu Denetledi

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir esnaflara, kurallara tam uyulması ve vaka sayısının yüzde 10’nun altında tutulması halinde tam açılmanın mümkün olabileceğini anlattı.

Dünya çapında salgına neden olan Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla alınan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması kapsamındaki tedbirler, Kartal Kızılya Bulavarı Caddesinde  kontrol edildi.
Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ile ilçedeki diğer kurumların yetkilileri ile birlikte denetlemelerde bulundu. Kartallı Kazım Meydanında  başlayan denetimler Kızılya Bulavarı Caddesi boyunca devam etti. Denetimlerde  istisna kapsamında bulunan işyerleri ve vatandaşların maske, mesafe, hijyen gibi kurallara ne kadar uydukları denetlendi.
Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’in koordinesinde Emniyet, Sağlık, Gıda ve Tarım, Zabıta ve Maliye ekipleri  genel denetim de gerçekleştirildi.
Kartal Kaymakamı Abdullah Demir yaptığı açıklamada; “Alınan son kararla bir yerleşim yerinde vaka sayısının belli bir yüzdenin altına düşmesiyle tam açılma ihtimali belirirdi. Bu nedenle her beldeki insanlar kurallara ne kadar uyarsa daha çabuk bir aşamada tam açılmaya kavuşacağını bilmesi gerektiğin vatandaşlara anlatıyoruz. Kurallara uydukları taktirde tam açılmaya kavuşacaklarını kendilerine anlatıyoruz” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş