Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaYEREL HABERLERKartal Soğanlık Bölgesinde Toplu Ulaşım Sorunu

Kartal Soğanlık Bölgesinde Toplu Ulaşım Sorunu

Kartal Soğanlık Bölgesinde Toplu Ulaşım Sorunu

Yüksel Fırat
Facebook “SOĞANLIK SAKİNLERİ” Sayfa Yöneticisi Hayrettin Aydın’ının dikkat çekerek gündeme getirdiği toplu ulaşım sorununa ilgi büyümektedir.
Facebook “SOĞANLIK SAKİNLERİ”  adlı grupta vatandaşlar Soğanlık bölgesindeki ( Soğanlık Yeni Mahallesi, Gümüşpınar Mahellesi ve Orta Mahalle) üç mahallede yaşadıkları toplu ulaşım sorunlarını gündeme getirmektedirler.
Vatandaşlar, İETT 21U seferlerinin kaldırılmasıyla birlikte ulaşım mağduriyetinin daha da fazlalaştığını dile getiriyorlar.
Soğanlıkta oturan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/beyazmasa adresine dilekçe yazarak toplu ulaşım sorun ve taleplerini iletmektedirler.
Sorun ve taleplerini ise şöyle formüle etmektedirler:

  • Soğanlık bölgesinde sefer yapan otobüs sayısının yetersizliği;
  • İETT 21U seferleri tekrar başlamalıdır;
  • İETT 17S, 134GK otobüs sefer saatlerinin arttırılması;
  • Uğurmucu Mahallesinden haraketle gelen otobüslerin dolu geldiği ve Soğanlık mahallerinde otobüslere binmenin mümkün olmadığı;
  • Soğanlık Metro çıkışında otobüs durağının olmadığı, otobüse binmek için Yahya Kemal Beyatlı durağına kadar yürümek gerektirdiği;
  • Aynı sorunların minibüsler için de geçerli olduğu;

“Bu insanlara eziyet etmeyin….!”

Bir vatandaş sorunu şöyle dile getirmektedir;
21 U gibi başta Uğur Mumcu, Yakacık ve  Soğanlık halkı olmak üzere tüm güzergah insanlarımıza yıllardır hizmet eden hattımızın seferlerini iptal etmeniz beni derinden yaralamış ve tüm kullanıcıları zora sokmuştur. 16U halkımıza yetmez olmuş, Soğanlık halkına hizmet etmez olmuştur.
Bu uygulamanın yararlı olmadığı kısa zamanda aşikar olmuştur. Tek seferde yapılabilen bir ulaşımın 2 veya 3 seferde yapılmasının istenmesinde toplumun yararına bir tavır düşünmemekteyim. Aksine olumsuz tepkiler doğmasına ve hayatın akışını çok daha zora sokmaya neden olmuştur. Şahsen bu uygulamanın yanlış olduğunu ve bu yanlıştan en kısa zamanda dönmenizi arz ederim…”
Bir başka vatandaş ise “Otobüs sayısı çoğalması gerekirken otobüsü hattan alıyorlar
Bu insanlara eziyet etmeyin….!” diyerek durumu ifade etmektedir.
Vatandaşların tek tek başvurularına verilen cevaplar ise olumsuz. Ancak vatandaşlar toplu ulaşımı esas olarak dar gelirli vatandaşların kullandığını ve bu toplu ulaşım sorununun kendileri için çok önemli olduğunu ve taleplerinin karşılanıncaya kadar her türlü çabayı göstereceklerini belirtmektedirler.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar