Pazartesi, Haziran 27, 2022
Ana SayfaGENELKartal Soğanlık Gönüllü Arama Kurtarma Ekipleri Kuruldu

Kartal Soğanlık Gönüllü Arama Kurtarma Ekipleri Kuruldu

Soğanlık Sakinleri Facebook Sayfa grubu üyeleri Soğanlık bölgesinde üç mahalle üzerinde Kartal Soğanlık Gönüllü Arama Kurtarma ekipleri oluşturdu.

Kartal Kaymakamlığının ve Kartal Belediyesini  Arama Kurtarma Ekibi faaliyetlerinin hızlandığı bu dönemde Soğanlık sakinleri Hayrettin Aydın’ın başkanlığında gönüllü ekipler oluşturmaktadır.
Mahalle sakinlerinin istemi üzerine  arama kurtarma grupları oluşturmak üzere üç kişilik bir komite oluşturuldu. Komitede; Arama Kurtarma Grup Başkanı Hayrettin Aydın, Arama kurtarma Grup Başkan Yardımcısı Şirin Kamiloğlu ve Arama Kurtarma Grup Başkan Yardımcısı Erkan Gündüz görev aldı.
Arama Kurtarma Grup Başkanı Hayrettin Aydın yaptığı açıklamada; “Değerli sakinlerimiz biliyoruz ki deprem ve afetlerle ile yaşamayı öğreneceğiz bizler sayfa olarak sizlerin isteği doğrultusunda sayfamıza özel üç mahalleden oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi kuruyoruz. Kaymakamlığımızca muhtarlıklara bağlı ekipleri var fakat bizlerin gönüllü ekip kurma istemi sizlerelden geldi. Arama kurtarma ekibi, afetlerde arama kurtarma faaliyetlerini yürütür. Ekip amiri ile birlikte 10 kişiden oluşur. Amaç :Arama kurtarma ekiplerimiz soğanlık semtimizde kaybolan kişiden, hayvan, yangın su baskını, deprem gibi durumlarda faaliyet gösterecektir “dedi
Kartal Soğanlık Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi;
1-Grup -Orta Mahalle Arama Kurtarma Ekibi Erkan Gündüz ( Ekip Lideri ) Muharrem Sağlam Fikret Kılıçlı Mustafa Öztürk Fatih Bingöl Yalçin Çakmak Hayatı Aybey Hakan Uslu Şerafettin Peltek Mehmet Yıldız Hilal Tokat
2.Grup-Yeni Mahalle Arama Kurtarma Ekibi Ibrahim Uçkun ( Ekip Lideri) Halit Pehlivan Gökhan Aydın Ali Memkeze Mücahit Demir Nazlim Tutak Özkan Eyiusta Hüseyin Demirsoy Selahattin Acar Narin Karaca Hasan Şanver
3-Grup.-Gümüşpınar Mahallesi Arama Kurtarma ekibi Recep Tavukçu ( Ekip Lideri ) Burhanettin Turhan Levent Aytekin Yasin Kamiloğlu Adem Kamiloğlu Mehmet Eres Uğur Pınar İlkay Yıldız Fatma Bozkurt Emre Dağ Fikret Akyıldız adlı gönüllülerden oluşmaktadır.
Kartal Soğanlık Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi arama ve kurtarma faaliyetlerini daha ileriden yapabilmek için eğitim çalışmalarına da katılmaktadır. Kadıköy Belediyesinin 27 Şubat 2021 15:30 – 28 Şubat 15:30 da ücretsiz online arama kurtarma eğitimine katılarak bilgilerini geliştirecekler.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar