Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaGÜNCELKartal Uğur Mumcu'da Bozatlı Hızır Cemevi, Saldırıları Kınadı

Kartal Uğur Mumcu’da Bozatlı Hızır Cemevi, Saldırıları Kınadı

Kartal Uğur Mumcu’da Bozatlı Hızır Cemevi, Saldırıları Kınadı

Muharrem Oruç’unun ilk gününde Ankara’da Alevi kurumlarına yönelik eş zamanlı yapılan saldırı İstanbul’un Kartal Uğur Mumcu Bozatlı Hızır Cemevi tarafından yapılan açıklamayla kınandı.

Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde Uğur Mumcu Bozatlı Hızır Cemevi tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada konuşan Cemevi Başkanı Cihan Saltuk, seçimler öncesinde kaostan ve çatışmadan beslenmek isteyen karanlık güçlerin harekete geçmesine ve şiddet diline dikkat çeken Saltuk, “Bu saldırın daha büyük ve acı bir sonuca varmaması için başta demokrasi güçleri olmak üzere herkese görev düşmektedir” dedi.

Halkı kurumlarına ve cemevlerine sahip çıkmaya çağıran Saltuk, provokasyona karşı da uyanık olmaya çağırdı. Hükümeti uyaran ve göreve çağıran Saltuk, “Bu saldırıların arka planını, örgütleyicisini ve azmettiricisini derhal açığa çıkarın! Aksi takdirde zan altında kalmaktan kurtulamazsınız. Kınama ve geçmiş olsun ile geçiştirilecek bir durum değildir” dedi.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeyi de hatırlatan Saltuk, “Genelgede cemevlerine yakın olacaklarını boş bırakmayacaklarını ilan etmişken daha Muharrem’in birinci gününden bu olayların olması bizim açımızdan düşündürücüdür” diye konuştu. Demokratik cumhuriyette bir arada kardeşçe yaşamak istediklerini anlatan Saltuk, “Irkçı gerici ve şeriatçılara karşı, savaş çığırtkanlığı yapan her türlü zihniyete karşı gelin canlar bir olalım” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı