Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaKADINKartal Yılbaşı El Ürünleri Pazarı Açıldı

Kartal Yılbaşı El Ürünleri Pazarı Açıldı

Kartal Kadın Kooperatifi’nin organize ettiği ve Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün desteklediği “Yılbaşı El Ürünleri Pazarı” açıldı.

Kartal Hamam Sokağı’nda Kartal Kadın Kooperatifi tarafından sürekliliği olan pazar bu kez Yılbaşına özgü olarak Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün destekleriyle kurulan çadırlar altında yağışlardan etkilenmeden satışlarını yapabilecekler.
Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kadınlar için daha iyi koşullarda satış yapmalarına olanak sağlamak amacıyla kalıcı pazar yeri için de ilk adımını da atmış oldu.
Kartallı vatandaşlar kadın el emeği ürünleri olarak dokuma ürünlerden, takıya, ev yapımı gıda ürünlerine kadar çeşitli ürünlere 23-24-25-26 Aralık tarihleri arasında Hamam Sokak’ta ulaşabilecek.
Yılbaşı El Ürünleri Pazarı’nın açılışında açıklama yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediye Meclis Başkanvekili Özlem Bulut ve Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Enif Yavuz yaptıkları açıklamada Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü üzerinden kadına dönük çalışmalarını daha da yoğunlaştıracaklarını belrittiler.
Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar; “Kartal Kadın Kooperatifi’nin Yılbaşı El Ürünleri Pazarı projesi yakın zamanda kurduğumuz Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün bir projesi. Kartal Kadın Kooperatifi üyesi kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmak için yapmış oldukları ürünlerine katkılarımızı bugüne kadar sürdürdük. Bugün de müdür arkadaşımızın yeni vizyonu doğrultusunda böyle bir çalışmaya imza attık. Bunu geliştireceğiz. Şu an başlangıç aşamasında. Hatta projelerimiz arasında bazı mahalle parklarında o mahallerde oturan kadınlarımızın bu alanlarda satış yapması için uygun yerler yapmak da var.

Kartal Belediye Meclis Başkanvekili Özlem Bulut; “Kartal Belediyesi olarak kurduğumuz Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile kadınlarımıza her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda bu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürümüz Enif Yavuz’un çok başarılı çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Ve ilk açılışı da yapmış olduk.
Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Enif Yavuz ise yaptığı açıklamada; “Kartal’daki bütün kadınlarımız güçlendirmek ve desteklemek için; Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor darboğazdan kadınlarımızın biraz olsun nefes almaları ve rahat etmeleri için Kartal Kadın Kooperatifi ile beraber projelerimiz sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı