Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGENELKartal’da, 14 Şubat Sevgililer Günü

Kartal’da, 14 Şubat Sevgililer Günü

Kartal’da, 14 Şubat Sevgililer Günü renkli etkinlikler ve Mazlum Çimen konseri ile kutlandı.

Kartal’da, 14 Şubat Sevgililer Günü renkli etkinlikler ve Mazlum Çimen konseri ile kutlandı.

14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında Ankara Caddesi’nde “Sevgi Her Şeydir” başlığıyla kurulan stantlarda konser, keman dinletisi, hatıra fotoğrafı çekimi gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Ankara Caddesi üzerinde kurulan sahnede konser veren müzisyen Murat Teker ve orkestrası nostaljik aşk şarkıları seslendirdi.

Etkinlik süresince hatıra fotoğrafı çektirmek için özel olarak hazırlanan platformları değerlendiren vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çekilerek ücretsiz şekilde fotoğraflarının çıktılarını aldı.

Ayrıca etkinlikler kapsamında karikatür sanatçıları Hüseyin Aslan ve İranlı çizer Shahriar Poorshahriar dileyen vatandaşların karikatürlerini çizerek kendilerine hediye etti.

Etkinlik alanında renkli kıyafetleri ile yer alan mankenler ise hem çocukların hem büyüklerin ilgi odağı oldu. Ankara Caddesi’nde devam eden kutlama etkinlikleri boyunca vatandaşlara karanfiller dağıtıldı.

Sevgililer günü olmasına rağmen Ankara Caddesi etkinliklerine katılanların içinde çift ve sevgili olanların yok denecek kadar az olması Kartal’da günün en dikkat çekici yanıydı.

Mazlum Çimen Konseri ve Bale

Günün sonunda ünlü sanatçı Mazlum Çimen, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde seslendirdiği sevgi şarkılarıyla bir konser verdi. Mazlum Çimen, ara konuşmalarıyla hem önemli mesajlar da verdi hem de dinleyicilerle diyalog içerisinde olmayı başararak, tüm salonla birlikte şarkılar söyledi.

Mazlum Çimen’nin şarkıları eşliğinde sahnelen bale Kartallı seyirci tarafından ilgiyle izlendi ve coşkuyla alkışlandı.

Konser sonuna kadar dolu olan salonda, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar ve Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Yücel, muhteşem performansı için sanatçıyı tebrik etti ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına Mazlum Çimen’e Kartal heykelciği ve çiçek takdiminde bulundu.

Konser sonrası genç bir kadın; “Mazlum Çimen’i tanımıyordum ama hayran kaldım konsere” diyerek tanımladı geceyi.


Nikâh İçin 14 Şubat’ı Tercih Ettiler

Kartal’da 25 çift evlenmek için 14 Şubat Sevgililer Günü’nü seçti. Nikâh tarihlerini daha özel ve anlamlı kılmak isteyen 25 çift, Kartal Belediyesi Nikâh Saray’ında evlendi.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı