Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaGENELYa Kanal Ya İstanbul: Deprem Gerçeği Paneli

Ya Kanal Ya İstanbul: Deprem Gerçeği Paneli

Kartal Bilim ve Düşünce Atölyesi, lise ve üniversiteler bahar dönemine yeni bir açılış yaparken, atölye kapsamında yeni bir etkinlik dönemine gireceklerini duyurdu. Bu etkinlik takvimine göre, Kartal Bilim ve Düşüncesi’nin yapacağı ilk etkinlik “Ya Kanal Ya İstanbul: Deprem Gerçeği” etkinliği olacak. Yapılacak olan bu etkinlikten sonra, atölye, 15 günlük periyotlarla daha farklı etkinlikler de yapacak.

Kartal Bilim ve Düşünce Atölyesi, lise ve üniversiteler bahar dönemine yeni bir açılış yaparken, atölye kapsamında yeni bir etkinlik dönemine gireceklerini duyurdu. Bu etkinlik takvimine göre, Kartal Bilim ve Düşünce Atölyesi’nin yapacağı ilk etkinlik “Ya Kanal Ya İstanbul: Deprem Gerçeği” etkinliği olacak. Yapılacak olan bu etkinlikten sonra, atölye, 15 günlük periyotlarla daha farklı etkinlikler de yapacak.

26 Eylül’de İstanbul’da ve 24 Ocak’ta Elazığ’da yaşanan depremlerden sonra; özellikle depremin toplumsal, politik bir olay olduğu ve hükumetin deprem gerçeği karşısındaki konumu sıkça tartışılmıştı. Kartal Bilim ve Düşünce Atölyesi de yapacakları bu etkinlikle, depremin toplumsal boyutunu, etkinliğe katılan bütün Kartallı gençlerle beraber tartışacaklar.

Son dönemlerde sıkça tartışılan Kanal İstanbul projesi de iktidar ve halk arasında bir kutuplaşma yarattı. İktidarın bu projesi yalnızca İstanbul halkı tarafından değil, ülkedeki herkesçe konuşup tartışılan bir konu. İstanbul’un coğrafyasında büyük bir tahribat yaratacak olan bu projeyi beraber tartışmak ve projenin karşısında İstanbul’u ve kendi geleceklerini savunmak üzere, Kartal Bilim ve Düşünce Atölyesi, projeyi etkinliğin içeriğine dahil etti.

Depremin toplumsal boyutunun ve Kanal İstanbul tartışmalarının da dışında etkinliğin içeriğinde konuşmacı olarak AFAD Gönüllüsü Hülya Özdemir de söz alarak, depreme karşı bir farkındalık yaratmak adına konuşma yapacak. Kartallı Mimar Yasemin Tiryaki ise deprem gerçeğinin karşısında ne gibi somut adımlar atılabileceğine ve deprem ile Kartal ilçesi arasındaki ilişkiye dair konuşma yapacak.

Etkinlik 15 Şubat günü (yarın), saat 15.00’da Hasat Sanat Atölyesi’nde gerçekleşecek. Hasat Sanat Atölyesi İstasyon Caddesi’nde Uzunkaya Pasajı’nda Eski Kartal İstasyonu’nun karşısında.

Kartal Bilim ve Düşünce Atölyesi bütün Kartallı gençleri İstanbul’u ve geleceklerini savunmak üzere etkinliğe ve bundan sonrası için de ortak bir üretimde bulunmak üzere atölye çalışmalarına dahil olmaya çağırıyor.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı