Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaGÜNCELKartal'da 19 Mayıs çeşitli etkinliklerle kutlandı

Kartal’da 19 Mayıs çeşitli etkinliklerle kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yılı Kartal’da etkinliklerle kutlandı.


Kartal’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yıldönümü dolayısıyla Kartal Meydanı’nda sabah saat 09:00’da Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.
Geniş bir protokolün oluştuğu çelenk töreninde Kartal Kaymakamlığı adına Kartal Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenk sunumu Kartal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Serkan Sağbili yaptı.
Ardından Kartal Belediyesi adına Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel çelenk sunumunda bulundu.
Kurumlar çelenk sunumlarından sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile çelenk sunum töreni son buldu.
Saat 13.00’da ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinde Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayarak konvoyla Kartal Meydanı’na inildi. Kartallı Kazım Meydanı’nda başlayan kutlamalarda bando takımı eşliğinde üstü açık gezi otobüsüyle, motosiklet, vosvos ve bisiklet konvoyları ile renkli bir görüntü oluştu. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konvoya üstü açık gezi otobüsüyle katılarak vatandaşları selamladı.

19 Mayıs etkinlikleri amatör sporcuların gösterileri ile sürdü

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımı ile Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayan kutlamalar Kartal Meydanı’nda da amatör sporcuların gösterileri ile sürdü.
Amatör spor kulüpleri tarafından gerçekleştirilen 19 Mayıs gösteri maçları Kartal Meydan’da coşkulu bir ortamda gerçekleşti. COVID-19 pandemisi nedeniyle alınan tedbirler eşliğinde amatör sporcuların katılımıyla gösteri maçları düzenlendi. Beş amatör spor kulübünün katıldığı spor etkinliklerinde; masa tenisi, jimnastik, satranç, karate, boks ve voleybol takımlarının gösteri maçları yapıldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilçede vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşattı.

“Pandemi var, kısıtlamalar var fakat bu durum bayram coşkumuza engel değil”

Başkan Gökhan Yüksel, “Tüm komşularımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. 19 Mayıs bir ruhtur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan savunması için, yaktığı meşaledir. Atatürk, bu büyük mücadeleyi de Cumhuriyet’le taçlandırmıştır. Biz gençler de onun tarif ettiği gibi; hem sporda hem bilimde hem yönetimde her kademede bir adım daha ileri gidebilmek için elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz. Kartal’da gençlerimizin nefes alabilecekleri, spor ve aktivite yapabilecekleri yeni alanları yaratıp onları spora ve bilime teşvik etmek için Gökhan ağabeyleri elinden geleni yapacak. 19 Mayıs coşkusunu Kartal’ın her noktasında yaşatıyoruz. Pandemi var, kısıtlamalar var fakat bu durum bayram coşkumuza engel değil” dedi.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar