Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal’da Covid-19 Denetimi Devam Ediyor

Kartal’da Covid-19 Denetimi Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığı’nın Covid-19 tedbirleri kapsamında yayınladığı genelge doğrultusunda Kartal’ın 20 mahallesinde denetimler devam ediyor.

 
Belirlenen programa göre çalışmaların yoğunlaştığı kentte Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Adem Uçar, Cengiz Türkmen ve ilgili kurumların yetkililerinden oluşan heyet bu kez de Üsküdar Caddesi üzerindeki işyerlerini ve toplu taşıma araçlarını denetledi.
Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekibin de yer aldığı denetimlerde Kaymakam Demir, cadde üzerinde bulunan kafe, restoran, pastane, fırın, manav, market gibi işletmeleri tek tek ziyaret ederek tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti, işletme sahibi ve müşterilere uymaları gereken kurallar hakkında bilgi verdi. İş yerlerinde tek kullanımlık ürünlerin kullanmasını ve girişlerde mutlaka HES (Hayat Eve Sığar Kodu) kontrolünün yapılmasını isteyen Demir, denetimlerin ve alınan tedbirlerin halk sağlığının korunması için ve İstanbul’un kırmızı kategoriye girmemesi için yapıldığını söyledi.
Daha sonra toplu taşıma araçlarına yönelik bir denetim gerçekleştiren heyet, araçların içini detaylı kontrollerden geçirdi ve araçlardaki dezenfektan, maske tedariği ile alınması gereken diğer önlemleri denetledi. Durdurulan minibüslere binerek yolculara seslenen Kaymakam Abdullah Demir, fazla yolcu alan araçların bildirilmesini istedi ve mesafe kuralına uymayan araçların tespit edilerek idari ceza tutanağının tutulacağını bildirdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş