Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL’DA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

KARTAL’DA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

KARTAL’DA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ, FESTİVAL HAVASINDA KUTLANDI

Kartal Belediyesi; doğayla barışık nesiller yetiştirmek, sürdürülebilir ve sağlıklı bir çevreye sahip olmak için Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün organizasyonuyla saat 10.00’da başlayan ‘Dünya Çevre Günü Festivali doğa dostu yeni kuşağın cıvıltıları arasında gerçekleşti. Öğrenciler rengarenk kostümleriyle festival alanını çiçek bahçesine çevirdiler.

14 çadır atölyede etkinlikte bulunan ve gezen çocuklar her bir atölyede geri dönüşümle, doğa dostu olmaya daha yakın hale geldiler.

Başkan Gökhan Yüksel festivalin ve çocukların ziyaretçisiydi. Her zaman olduğu gibi çocuklar tarafından kuşatılan Gökhan Yüksel, tüm atölyeleri gezerek çocuklarla sohbet edip fotoğraflar çektirip, doğa konulu kitaplar imzaladı. Etkinlik boyunca Kartal Belediye Başkan Hüseyin Tozkoparan ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars kendilerine eşlik ettiler.

Festival’de katılımcılara seslenen Gökhan Yüksel:  “Böyle nesiller yetiştikçe ekolojik dengeye de sahip çıkmış olacağız. O yüzden çocuklarla buluşmak keyifli, onlara bir şeyler öğretmek keyifli. Onların güzel yüzünü görmek daha da keyifli” dedi.

Gökhan Yüksel: “Ekolojinin önemini anlatmak, göstermek ve örneklerle onların elinde bunların yapılmasını görmek bizleri ümitlendiriyor. ‘Bütün Ümidim Gençliktedir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda giden bizler elbetteki yeni nesiller yetiştirirken hem doğaya hem insana kısacası her şeye saygılı yeni nesiller yetiştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

“Çocuklarımızı burada görmek güzel, onları güzel uğraşlarla yerinde incelerken görmek güzel. Kısacası bizler bu etkinliklere devam edeceğiz. Gökhan abileri de her zaman onların yanında olacak. Abileri yanlarında olduğu sürece her şey çok güzel olacak.”

Etkinliğin devamında, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilçe okulları tarafından sahneye konan tiyatral ve dans gösterilerini izledi. Öğrencilerin gösterileri, izleyenlerden tam not aldı….

Festival kapsamında atölye çalışmaları yapıldı:

Robotica  (Ahşap Robotik Heykeller) Atölyesi

Neşeli Saksılar Atölyesi

Cam Mumluk Atölyesi

Ahşap Oyuncaklar Atölyesi

Anadolu Bebekleri Atölyesi

Anadolu Desenleri Değerlerimiz Atölyesi

Botanik Okulu

Tekstil Atıklarından Tasarım Atölyesi

Atık Kâğıt Dönüşüm Atölyesi

Atık Cam Dönüşüm Atölyesi

Atık Pil Dönüşüm Atölyesi

Ambalaj Atıkları Dönüşüm Atölyesi

Doğa Temalı Boyama Atölyesi

Doğa Atölyesi

Festival kapsamında çocuklar tarafından tiyatral ve dans gösterileri ile sahne performansları gerçekleşti.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş