Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaGÜNCELKartal'da "Dünya Temizlik Günü"

Kartal’da “Dünya Temizlik Günü”

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortak çalışması ile “Dünya Temizlik Günü”nde Kartal sahilde temizlik yapıldı.

Kartal/Yüksel FIRAT

Uluslararası düzeyde 180 ülkede gerçekleşen çevre temizlik hareketine İstanbul 28 bölgede katıldı. 28 bölgeden biri de Kartal oldu.
Günün önemini öne çıkarma ve çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla Kartal sahilindeki kayalıklar, çocuk ve spor parkları ile yeşillendirilmiş alanlar Kartal Belediyesi temizlik işçileri tarafından çöplerden arındırıldı.
Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan Kartal Belediyesi’nin artık Let’s Do It’in bir partneri olduğunu ve amaçlarının çevreye karşı farkındalığı geliştirerek duyarlılığı artırmak olduğunu söyledi.” Karacan, “ Bugünkü çalışmamızda aynı zamanda temizlik işçisi arkadaşlarımızın sahada çektikleri sıkıntıları tüm vatandaşlara göstererek daha fazla duyarlılık sağlamak istiyoruz. Temiz çevre temiz Kartal için gayretimiz devam edecektir” dedi.
Deniz Karacan, artık her mahallede belki de biz artık her gün göreceksiniz. Çünkü temiz bir çevre ile maviden yeşile Kartal bizim. Bunu için bizler elimizde geleni yaparak bu farkındalığı oluşturacağız. Biz bunu yaparken tüm Kartallı komşularımız yanımız davet ederek hep birlikte el ele daha güzel günler için çaba harcayacağız”
İklim değişikliğine de dikkat çeken Karacan, “İklim değişikliği ve özellikle iklim krizleriyle ilgili çok fazla projemiz olacak. Özellikle atık yönetimi ve evsel atıkla ilgili çalışmamız olacak. Her mahalle bazında sıfır atık yönetimini hep birlikte hissedeciğiz.
Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Kemal ise yaptığı açıklamada; Biz zaten rutin olarak her gün bu temizlik işini yapıyoruz. Ancak farkındalık yaratmak amacıyla özel olarak arkadaşlarımızla bugün Kartal’ın çeşitli yerlerinde bu çalışmayı yapmaktayız. Amacımız insanların bilincine biraz daha bilinç katarak, her tarafta çöp kutuları varken insanların günlük atıklarını yerlere atmasının ne kadar anlamsız olduğunu da göstermek istiyoruz” dedi.
 
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar